RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nagrody PiK przyznane. „Oddziały terenowe Telewizji Polskiej to nasza wielka chluba”

Najnowsze

Popularne

1 października w Krakowie podczas gali 27. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych zostały wręczone nagrody dla dziennikarzy i reporterów Telewizji Polskiej. – Bardzo cieszę się, że ten konkurs jest tak poważny i że tak poważnie do niego państwo podchodzą – mówił Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski, zwracając się do dziennikarzy zebranych na wręczeniu nagród.

Miliony widzów wybrały „Sylwestra Marzeń z Dwójką”. TVP zdystansowała konkurencję

„Sylwester Marzeń” okazał się hitem sylwestrowej nocy, a TVP zdystansowała konkurencję. „Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami:...

zobacz więcej

– Oddziały terenowe Telewizji Polskiej to nasza wielka chluba i wielka przewaga konkurencyjna. To właśnie państwo są z naszymi widzami – mówił Jacek Kurski do dziennikarzy zebranych na gali konkursowej. – Bardzo cieszę się, że ten konkurs jest tak poważny, i że tak poważnie do niego państwo podchodzą – podkreślił.

Jury 27. PiK-u zdecydowało o przyznaniu łącznie 39 nagród regulaminowych dla dziennikarzy i reporterów pracujących w oddziałach TVP3.

Grand Prix w kategorii „najlepszy program informacyjny” otrzymał zespół „Obiektywu” TVP3 Białystok, a dwa równorzędne wyróżnienia przyznano zespołom „Kroniki” TVP3 Kraków i „Panoramy” TVP3 Gdańsk.

W kategorii „autor najlepszego newsa” pierwsza nagroda przypadła Natalii Karapudzie z TVP3 Olsztyn za materiał „Czerwona strefa”. Drugą przyznano Adamowi Wołkowi z TVP3 Opole za „Spór o tablicę”, a trzecią Adrianowi Nijakowi z TVP3 Szczecin za „Śmieciowy problem”. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali: Mateusz Czerwiński (TVP3 Gdańsk) za materiał „Zbagatelizowane niebezpieczeństwo”, Adrian Kowalczyk i Natalia Rasiewicz (TVP3 Katowice) za materiał „Szczęśliwy finał. Nowe życie zgranego duetu”, a także Krzysztof Borys (TVP3 Wrocław) za materiał „Król sejfów”.

Zobacz także: Nagroda Feniksa 2020 dla Telewizji Polskiej za albumy o Janie Pawle II


Prezes TVP: „Finał marzeń nie tylko dla kibiców”. Ogromna widownia meczu Włochy – Anglia

Finałowy mecz Mistrzostw Europy w piłce nożnej Włochy – Anglia obejrzało na antenie TVP1 i TVP Sport 11,48 mln widzów – poinformował prezes TVP...

zobacz więcej

W kategorii „autor najlepszego reportażu” pierwsze miejsce przyznano Izoldzie Czmok-Nowak z TVP3 Katowice za reportaż „Żołnierze św. Barbary”. Drugą nagrodę odebrał Wojciech Królikowski z TVP3 Katowice za reportaż „Zgłoszenie życia”, natomiast dwie równorzędne trzecie nagrody otrzymali: Jacek Tokarczyk z TVP3 Łódź za reportaż „Wytańczyć marzenia” i Justyna Andersz-Rychter z TVP3 Poznań za reportaż „Odezwij się”.

Ponadto dwa równorzędne wyróżnienia zdobyli: Jarosław Migoń z TVP3 Kraków za reportaż „Paleta tęsknoty” oraz Alicja Grzechowiak z TVP3 Białystok za reportaż „Opowiem o moim życiu”.

W kategorii „najlepszy program publicystyczny” pierwszą nagrodę przyznano Monice Mieleń z TVP3 Kraków za program „Jestem piękna”, a dwie równorzędne drugie nagrody otrzymali Wojciech Stepaniuk z TVP3 Białystok za program „Pilna sprawa” – „Zniszczony cmentarz Staroobrzędowców” i Zbigniew Górniak z TVP3 Opole za program „PRASOwanie”. Trzecią nagrodę w tej kategorii dostały: Monika Borkowska, Monika Strześniewska -Jaśkiewicz i Katarzyna Pełka z TVP3 Łódź za program „Samorządni”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Ponadto trzema równorzędnymi wyróżnieniami uhonorowano: Katarzynę Ciesielską i Annę Dryndę- Sopniewską z TVP3 Katowice za program „Rodzaj żeński”, Marka Durmałę i Kingę Jasionowską z TVP3 Katowice za program „Karty historii. Pandemia” oraz Marlenę Wojnowską z TVP3 Kielce za program „Off Fashion. Wiwat Kielce”.

Zobacz także: Wkrótce ogłoszenie laureatów Nagrody Mediów Publicznych


Rekordowa widownia Sylwestra Marzeń! Tuż po północy ponad 8 mln

8 mln 40 tys. widzów oglądało tuż po noworocznej północy Sylwester Marzeń w TVP2 – poinformował prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

zobacz więcej

W kategorii „najlepszy program kulturalny” pierwsza nagroda przypadła Alicji Popiel i Jolancie Buratowskiej-Palce z TVP3 Kraków za program „Rzecz w kulturze”. Drugą nagrodę zdobył Adam Strug z TVP3 Warszawa za „Owszem Mazowsze – rozmowa z ks. Wojciechem Drozdowiczem”, a trzecią Beata Bajkiewicz, Michał Piskorski i Agata Wasilewska z TVP3 Warszawa za program „Sztuka w kadrze”. Z kolei trzy równorzędne wyróżnienia przyznano: Monice Skwirtniańskiej z TVP3 Kraków za program „61 Krakowski Festiwal Filmowy”, Agnieszce Błaszczak z TVP3 Poznań za program „Klub Podróżników w czasie – Arkady Fiedler”, a także Beacie Hyży- Czołpińskiej z TVP3 Białystok za „Życie architekturą – Stanisław Bukowski”.

Nagrodę 27. PiK-u dla „najlepszego prezentera” odebrała Alicja Holik z TVP3 Opole. Druga nagroda w tej kategorii została przyznana Piotrowi Trzcińskiemu z TVP3 Katowice, trzecia – Aleksandrze Matyskiel z TVP3 Kraków, a wyróżnienie otrzymał Paweł Pezdan z TVP3 Rzeszów.

Zobacz także: Najlepsi dziennikarze Oddziałów Terenowych TVP nagrodzeni


Pierwsza nagroda w kategorii „najlepsza audycja o tematyce zdrowotnej” została przyznana Wojciechowi Królikowskiemu z TVP3 Katowice za reportaż „Zgłoszenie życia”. Drugą nagrodę otrzymała Natalia Karapuda z TVP3 Olsztyn za reportaż „Trzecia fala”, a dwie równorzędne trzecie nagrody powędrowały do Anny Arciszewskiej z TVP3 Rzeszów za reportaż „My wiarygodni – ks. Rafał Borcz, kapelan Centrum Medycznego w Łańcucie” oraz do Alicji Grzechowiak z TVP3 Białystok za reportaż „Opowiem o moim życiu”.

Ponadto jury zdecydowało o przyznaniu trzech równorzędnych wyróżnień dla: Izabeli Pieczary i Sylwii Pieczary z TVP3 Kraków za Magazyn Medyczny „Pompa życia”, Agnieszce Jędrzejczak z TVP3 Łódź za felieton „Inna rzeczywistość” oraz Marcie Gołąb-Kocięckiej z TVP3 Olsztyn za program „Moja historia. Profilaktyczna rola ruchu”.

Zobacz także: Znamy laureatów Nagród Mediów Publicznych


Ponadto pozakonkursowe „Nagrody Specjalne Prezesa Zarządu TVP S.A. Jacka Kurskiego” za filmy dokumentalne otrzymali: Dagmara Drzazga z TVP3 Katowice za film „Draugen”, Joanna Pieciukiewicz z TVP3 Szczecin za film „Grudzień nasz i wasz” oraz Maciej Niemiro z TVP3 Gdańsk za film „Grudniowe rany”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej