RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii. Z pomocą przyjdzie wojsko

Wiele punktów dystrybucji paliw zostało zamkniętych ze względu na wyczerpanie zapasów (fot. Getty Images)
Wiele punktów dystrybucji paliw zostało zamkniętych ze względu na wyczerpanie zapasów (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Od poniedziałku brytyjska armia zacznie dostarczać paliwo na stacje benzynowe w rejonach najbardziej dotkniętych kryzysem paliwowym. W sumie do operacji skierowanych zostanie dwustu żołnierzy, w tym stu kierowców cystern, którzy w ostatnich dniach przeszli specjalistyczne szkolenie.

Londyn: Ekoaktywiści skleili się na autostradzie. W ich stronę ruszył czarnoskóry mężczyzna

W Anglii trwają protesty grupy ekologów blokujących skrzyżowania w newralgicznych punktach komunikacyjnych. Kilkanaście osób doprowadziło do...

zobacz więcej

Władze brytyjskie zdecydowały również o przedłużeniu ważności wiz dla niemal pięciu tysięcy kierowców ciężarówek. Uruchomiono również program tymczasowych wiz dla kolejnych trzystu kierowców, którzy będą mogli natychmiast rozpocząć pracę w Wielkiej Brytanii.

W ostatnich dniach na wielu stacjach zabrakło lub zaczyna brakować paliwa. Jest to skutek zbyt małej liczby kierowców cystern oraz masowego wykupywania paliwa przez Brytyjczyków.

W czwartek wiceminister finansów Simon Clarke zapewniał, że kryzys paliwowy jest już pod kontrolą, a na stacje benzynowe dostarczane jest więcej paliwa, niż kierowcy kupują. Jednak w wielu rejonach kraju kierowcy nadal muszą stać w długich kolejkach do stacji benzynowych.

Wiele punktów dystrybucji paliw zostało zamkniętych ze względu na wyczerpanie zapasów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej