RAPORT

Pogarda

Londyn: Ekoaktywiści skleili się na autostradzie. W ich stronę ruszył czarnoskóry mężczyzna

Mężczyzna wyrwał protestującym transparenty (fot. Twitter/LBC News)
Mężczyzna wyrwał protestującym transparenty (fot. Twitter/LBC News)

Najnowsze

Popularne

W Anglii trwają protesty grupy ekologów blokujących skrzyżowania w newralgicznych punktach komunikacyjnych. Kilkanaście osób doprowadziło do zatrzymania ruchu na popularnych drogach M4 i M1. Jeden ze zdenerwowanych użytkowników dróg nie wytrzymał, podszedł do protestujących i wyrwał im transparenty.

Pierwotny las pod siekierę. Sąd w Kanadzie: Usuwać protestujących

W Kolumbii Brytyjskiej nasilają się protesty przeciwko wycince starodrzewu należącego do Indian Pacheedaht. W mediach społecznościowych...

zobacz więcej

W piątek rano protestujący z Insulate Britain zablokowali skrzyżowanie trzech dróg w Londynie, znanych jako Parkaway Interchange, krótko po godzinie ósmej rano. W tym samym czasie ekolodzy wstrzymali ruch także na drodze M4.

Usunięcie ich nie było łatwe, ponieważ protestujący… przykleili się do siebie. Protest wyprowadził z równowagi mieszkańców, którzy nie mogli w piątkowy poranek dostać się do szkoły czy pracy. Spontanicznie zareagował pewien czarnoskóry mężczyzna, który podszedł do ekologów i… zabrał im transparenty.

Nie pomogło to w udrożnieniu ulicy. Podobnie jak przyjazd funkcjonariuszy policji. Na miejscu musiała się pojawić dopiero grupa techników, która „odkleiła” ekologów.

Insulate Britain protestuje ws. zmian klimatycznych, domagając się od rządu Borisa Johnsona aktywniejszej polityki w zakresie ochrony przyrody.

Był to dziesiąty protest grupy w ciągu ostatnich dwóch tygodni, podczas którego aktywiści spowodowali ogromne opóźnienia dla kierowców na popularnej drodze M25, jak i w porcie promowym w Dover. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej