RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Nie zagłodzicie Polaków”. Kluby „Gazety Polskiej” wręczyły petycję przedstawicielom KE

Kluby „Gazety Polskiej” protestowały przeciwko karom nałożonym przez TSUE ws. Turowa (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)
Kluby „Gazety Polskiej” protestowały przeciwko karom nałożonym przez TSUE ws. Turowa (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Kluby „Gazety Polskiej” przekazały dziś przedstawicielom Komisji Europejskiej w Warszawie petycję zawierającą sprzeciw wobec zamknięcia elektrowni Turów na Dolnym Śląsku. „Chcemy solidarnie wystąpić przeciwko brukselskiej niesprawiedliwości. Chcemy jasno podkreślić - nie wygasicie, Państwo, Polski i nie zagłodzicie Polaków” – napisali w petycji klubowicze.

Kopalnia Turów: Po rozmowach z Czechami nadal brak porozumienia

Delegacjom Polski i Czech nie udało się uzgodnić treści porozumienia w sprawie kopalni Turów. Jak uważa minister klimatu i środowiska Michał...

zobacz więcej

Dziś w samo południe rozpoczęła się manifestacja Klubów „Gazety Polskiej” pod warszawską siedzibą Komisji Europejskiej pod hasłem "Nie wygasicie Polski". Celem jest zwrócenie uwagi na groźne dla polskiej gospodarki koonsekwencje decyzji TSUE. Trybunał nakazał zamknięcie kopalni Turów na Dolnym Śląsku.

Delegacja uczestników z Adamem Borowskim na czele przekazała pracownikom placówki petycję skierowaną do Komisji Europejskiej, w tym przewodniczącej Ursuli von der Leyen.

Petycja do Komisji Europejskiej


„Decyzję jednoosobowo podjęła sędzia TSUE pani Rosaria Silva de Lapuerta, która tym samym podjęła decyzję o wyłączeniu istotnego dostawcy energii i skazała na biedę tysiące rodzin Bogatyni, powiatu zgorzeleckiego i lubańskiego. Biorąc pod uwagę, że prąd z elektrowni PGE w Turowie trafia nawet do 3,2 mln gospodarstw domowych i pokrywa od 4 do 7 proc. polskiego zapotrzebowania na energię uważamy, że decyzja sędziego to igranie z życiem milionów naszych rodaków. 

Decyzja oligarchii brukselskiej jest dla nas niezrozumiała, biorąc pod uwagę, że w tym regionie działa 9 podobnych kopalni węgla brunatnego na terenie Niemiec i Republiki Czeskiej. Decyzję TSUE odbieramy jako element wojny gospodarczej i nieuczciwej konkurencji, której bezpośrednimi ofiarami będą tysiące osób zatrudnionych i związanych z kopalną Turów” – czytamy w petycji. Kluby wezwały unijnych urzędników do powrotu do idei, które przyświecały powołaniu Unii Europejskiej.

„Nie niszczcie dorobku ostatnich dekad przez swoje ideologiczne zacietrzewienie. Nie zrywajcie więzów wspólnej Europy poprzez dbanie o doraźny interes ekonomiczny. Już dzisiaj doprowadziliście do sytuacji, że Polacy i Czesi w okolicach Bogatyni patrzą na siebie z niechęcią. Głodząc nasz kraj jednocześnie niszczycie wartości europejskie, które legły u podstaw Wspólnoty” – dodano. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej