RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ksiądz pobity w Szczecinie. Sąd zdecydował ws. sprawcy

Najnowsze

Popularne

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny, który usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała księdza, obrazę uczuć religijnych i zniszczenie mienia parafii – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Do ataku doszło w połowie września w kościele na szczecińskich Pomorzanach.

Brutalny atak na księdza. Napastnik już w rękach policji [WIDEO]

Brutalny atak na księdza w Szczecinie. Na terenie parafii na Pomorzanach będący pod wpływem alkoholu agresor najpierw zdemolował przedsionek...

zobacz więcej

Jak przekazała p.o. rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek, mężczyzna „obraził uczucia religijne przez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz zniszczenie mienia parafii”.

Mężczyznę 15 września zarejestrowały kamery monitoringu kościoła pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach. Widać na nich, jak mężczyzna z butelką piwa w ręce zrywa ze ściany krzyż wiszący w przedsionku kościoła, kopie kropielnicę i chce wejść do wnętrza kościoła przez szklane drzwi – te mimo uderzenia w nie krzesłem nie ustąpiły.

Prok. Obarek przekazała też, że mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała „i znieważenia słowami powszechnie uznanymi za obelżywe” księdza, a także kierowanie do niego gróźb karalnych.

Ksiądz znalazł się w przedsionku kościoła zawiadomiony przez jedną z parafianek o agresywnym zachowaniu mężczyzny. Ten uderzył duchownego. 33-latek został natychmiast zatrzymany przez policję. Jak informowała oficer prasowa szczecińskiej KMP, był już notowany.

Ze względu na stan zdrowia mężczyzny przez kilkanaście dni nie można było wykonać czynności prokuratorskich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej