RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje aktor Czesław Lasota. Znany m.in. z „Nocy i dni”, „07 zgłoś się”

Kadr z filmu „Prawdzie w oczy”. Czeslaw Lasota pierwszy z lewej (fot. Archiwum Filmu/Forum)
Kadr z filmu „Prawdzie w oczy”. Czeslaw Lasota pierwszy z lewej (fot. Archiwum Filmu/Forum)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje Czesław Lasota, popularny aktor teatralny, filmowy i radiowy. Wystąpił w wielu kultowych filmach. Zmarł w wieku 89 lat.

Nie żyje aktor Wiesław Gołas

Nie żyje Wiesław Gołas, jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca ponad 120 ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Artysta...

zobacz więcej

O śmierci Czesława Lasoty poinformował Związek Artystów Scen Polskich. „Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy” – pisze Związek.

Lasota urodził się w 1932 r. w Łodzi. Ukończył tam Państwową Wyższą Szkołę Filmową w 1958 r. Grał na deskach teatrów całej Polski, m.in: Polskiego w Bielsku-Białej, Bałtyckiego w Koszalinie, Łódzkiej Estradzie, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu.

Grał w takich produkcjach jak: „Nie lubię poniedziałku”, „Nikodem Dyzma”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Ogniem i mieczem” czy „Szatan z siódmej klasy”. Znaliśmy go z takich seriali jak: „Noce i dnie”, „07 zgłoś się”, „Alternatywy 4”, „Klan”, „Świat według Kiepskich”, „13 posterunek”, „Na dobre i na złe”.

Lasota wyróżniony został za rolę Biondella w „Poskromieniu złośnicy” Szekspira podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 r., a rok później nagrodzony podczas IV FTPP w Toruniu za rolę Ojca Scholastyka w „Igraszkach z diabłem” Drdy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej