RAPORT

Tusk kontra Tusk

Czechy. Największa od maja liczba przypadków COVID-19

W szpitalach wzrosła liczba pacjentów leczonych na COVID-19 (fot.  Gabriel Kuchta/Getty Images)
W szpitalach wzrosła liczba pacjentów leczonych na COVID-19 (fot. Gabriel Kuchta/Getty Images)

W ciągu ostatniej doby w Czechach wykryto 732 infekcje koronawirusem – poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. To najwięcej nowych zakażeń od 19 maja br.

Czeski rząd poprosił Polskę i Niemcy o pomoc w leczeniu chorych na COVID-19

Rząd Czech negocjuje z Polską i Niemcami bezpłatną pomoc na zasadzie wzajemności dla swoich pacjentów z Covid-19 – przekazała agencja CTK po...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W szpitalach leczonych jest 237 chorych na COVID-19. O 63 więcej niż przed tygodniem. Ostatni raz więcej osób chorujących na COVID-19 przebywało w czeskich szpitalach 9 czerwca. 34 pacjentów leczonych jest na oddziałach intensywnej terapii. W ciągu tygodnia ich liczba wzrosła niemal trzykrotnie.

Od początku epidemii w Czechach SARS-CoV-2 zakaziło się ponad 1,69 mln osób, blisko 30,5 tys. z nich zmarło. W tym tygodniu odnotowano kolejnych pięć ofiar epidemii. 

Najszybciej infekcji przybywa w Pradze                       


W stolicy kraju w ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono średnio 53 nowe przypadki na 100 tys. mieszkańców. Za Pragą jest region Karlowych Warów z około 47 przypadkami. Najlepsza sytuacja epidemiczna panuje w Hradec Kralove oraz w Libercu.

Według wstępnych danych w środę podano prawie 10 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19, o około 1000 więcej niż przed tygodniem. W Czechach w pełni zaszczepionych jest blisko 6 mln osób.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej