RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kate i William zdradzili, jakie zwierzęta lubią ich dzieci

Księżna Kate i książę William (fot. Chris Jackson/Getty Images)
Księżna Kate i książę William (fot. Chris Jackson/Getty Images)

Należąca do książąt Cambridge wiejska rezydencja Anmer Hall w Norfolk to małe zoo! O zwierzętach, które mieszkają w tej posiadłości, księżna Kate i książę William opowiedzieli sporo podczas wizyty na Uniwersytecie Ulster w Irlandii Północnej. Zdradzili też, jakie gatunki najbardziej lubią ich starsze dzieci, George i Charlotte. I nie są to urocze puchate króliczki...

Ptasznik na elewacji bloku, żmija w łazience u stomatologa. Straż miejska apeluje [WIDEO]

Straż miejska w Tychach otrzymała niedawno nietypowe zgłoszenie. Chodziło o dużego, egzotycznego pająka na elewacji jednego z budynków w mieście....

zobacz więcej

Choć oficjalną rezydencją książąt Cambridge jest Pałac Kensington w Londynie, to William, Kate i ich trójka dzieci od początku pandemii większość czasu spędzają pod miastem, w posiadłości Anmer Hall w Norfalk. Jak mówili we wcześniejszych rozmowach, ich dzieci mają tam więcej swobody i mogą realizować swoje pasje, między innymi naukę jazdy konnej, do czego cała trójka przejawia spory zapał. Ich postępy pilnie śledzi królowa Elżbieta, która jest zapaloną miłośniczką koni i wycieczek w siodle.

William i Kate w czasie zwiedzania Uniwersytetu Ulster w Irlandii Północnej podzielili się informacją, że w czasie pandemii w ich domu na wsi przybyło sporo zwierząt. Zdradzili też, dlaczego zdecydowali się je hodować. „Podczas lockdownu zwierzęta były dla naszej rodziny bardzo ważne – działały na dzieci jak terapia” – wyjaśniła Kate.

Z kolei książę William powiedział, że na terenie posiadłości w czasie pandemii powstał kurnik, do którego kupili mnóstwo kurcząt. Co ciekawe, swój kurnik i hodowlę ozdobnych kur mają także w domu w Kalifornii Meghan i Harry, o czym opowiadali w słynnym wywiadzie udzielonym Oprah Winfrey.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Oskarżony o napaść seksualną syn Elżbiety II sprzedaje swoją jedyną nieruchomość

Syn brytyjskiej monarchini musi stawić czoła trudnym sprawom finansowym i prawnym. Nie dość, że proces cywilny przeciwko niemu wytoczyła kobieta...

zobacz więcej

Oprócz koni i kur Kate i William mają psa rasy cocker spaniel, którego wzięli rok temu, w momencie, gdy było wiadomo, że ich wieloletni pies Lupo, również cocker spaniel, jest chory i będą musieli się z nim rozstać (co stało się w listopadzie 2020 roku). W domu mieszka też chomik o imieniu Marvin.

Do tego momentu opowieści Kate i Williama nie robiły na słuchaczach wrażenia. Jednak gdy książę William, zwiedzając uniwersyteckie zoo, wyjawił, jakie zwierzęta najbardziej lubi 8–letni George, zapanowała lekka konsternacja. Okazało się bowiem, że prawnuk królowej jest zakochany w wężach. „George ma obsesję na punkcie węży, będzie mu przykro, że go tu nie było” – powiedział William, stojąc obok terrarium z wężami.

Również księżniczka Charlotte może być rozczarowana, że rodzice nie zabrali jej do Irlandii Północnej. Księżna Kate wśród zwierząt obecnych w uniwersyteckim zoo wypatrzyła tarantulę imieniem Charlotte i bez oporów wzięła ją na dłoń do zdjęcia. Podczas zeszłorocznego spotkania online z sir Davidem Attenborough jej córka zdradziła, że bardzo lubi pająki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej