RAPORT

Pogarda

Lawina komentarzy Amerykanów po wywiadzie Dudy. Wideo ma ponad 1 mln wyświetleń

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu telewizji Fox News (fot. YT/ Fox News)
Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu telewizji Fox News (fot. YT/ Fox News)

Najnowsze

Popularne

Prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla Fox News powiedział, że Polska nie zgadza się na przywożenie do nas ludzi siłą. „Chciałbym mieć prezydenta troszczącego się o obywateli, których ma reprezentować” – komentują Amerykanie. „Polska wydaje się być rozsądnym krajem w szalejącym świecie” – dodają. Odbiór wywiadu polskiej głowy państwa jest niezwykle pozytywny, a tylko jedno z nagrań w serwisie YouTube ma już grubo ponad milion wyświetleń.

„Turyści Łukaszenki” szkoleni w Rosji

Co piąty ze sprawdzonych przez nasze służby nielegalnych imigrantów wepchniętych do Polski przez Łukaszenkę zaliczył po drodze Rosję. Turyści?...

zobacz więcej

Pytany o temat nielegalnej migracji prezydent Andrzej Duda przypomniał w wywiadzie, że w 2015 r. Polska nie zgodziła się na forsowany przez Niemcy przymusowy podział imigrantów, w tym uchodźców, ze względu na nierealność takiego projektu.

– Odpowiedzieliśmy bardzo jasno, że jeśli ktokolwiek chce przyjechać do Polski i szuka pomocy lub wparcia (...), zaakceptujemy taką osobę i udzielimy jej pomocy. Nie zgodziliśmy się jednocześnie na przywożenie do Polski ludzi siłą – argumentował Andrzej Duda.

Zobacz także:   Prezydent Duda rozmawiał z przedstawicielami amerykańskiego biznesu

Prezydent charakteryzował w trakcie rozmowy z dziennikarzem Fox News Tuckerem Carlsonem, swoje poglądy jako „raczej konserwatywne”. – Jestem praktykującym chrześcijaninem, modlę się, nie wstydzę się tego w żaden sposób, a rodzina jest dla mnie bezcenna. Wspieram rodziny, mam poglądy pro-life i opowiadam się za obroną życia – zadeklarował.

„Polski prezydent brzmi jak patriota”


„Zabawne. Biden zarzuca Polsce, że jest autorytarna, a prezydent Polski swobodnie odpowiada na pytania zagranicznych mediów. Tymczasem Biden nie ma pozwolenia na udzielanie odpowiedzi nawet amerykańskiej prasie, która faktycznie go kryje” – brzmi najpopularniejszy z komentarzy pod wywiadem.

„To wszystko jest takie niepokojące” – pisze jeden z użytkowników sieci, którego wpis polubiło ponad 5 tys. osób.

Awantura w Platformie. Czas rozliczeń dopiero nadchodzi

Po imprezie u jednego z dziennikarzy kilku polityków PO poniosło już konsekwencje. Jednak jak twierdzą działacze partii, najboleśniejsze zmiany...

zobacz więcej

Jak zaznaczają Amerykanie, „polski prezydent brzmi jak patriota”, a jego stanowisko jest rozsądne i właściwe.

Zobacz także:   Prezydent Andrzej Duda przybył do Nowego Jorku, rozpoczynając wizytę w USA

„Polacy wykazują teraz więcej inteligencji niż nasz własny rząd” – brzmi kolejny z najpopularniejszych wpisów pod nagraniem dla Fox News.

Internauci z uznaniem przyjęli fakt, że Andrzej Duda wypowiada się swobodnie, ale przede wszystkim brzmi szczerze. „I nie potrzebuje promptera” – komentują.

„Uwielbiam Polaków. Miałem szczęście dorastać wśród polskich imigrantów mieszkających obok” – zaczyna się kolejny z wpisów, który zgromadził niemal tysiąc „lajków”. „Zawsze byłem zachwycony ich etyką pracy i wartościami rodzinnymi! Niech żyje Polska! Prawdziwy i cenny sojusznik!” – napisano.

Zobacz także:   Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią amerykańską. Dziękował za wsparcie

Andrzej Duda w Fox News
Andrzej Duda: Rodzina jest fundamentem każdego narodu


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej