RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ewakuacja bloku w Krakowie. Pirotechnicy sprawdzają mieszkanie

Ewakuacja w Krakowie (fot. Shutterstock/mikeforemniakowski, zdjęcie ilustracyjne)
Ewakuacja w Krakowie (fot. Shutterstock/mikeforemniakowski, zdjęcie ilustracyjne)

Około 100 mieszkańców 11-piętrowego bloku na os. Piastów w krakowskiej Nowej Hucie zostało ewakuowanych w środę wieczorem po tym, jak policjanci odkryli w jednym z mieszkań znaczne ilości amunicji z czasów II wojny światowej.

O włos od tragedii. „Otarł się koparką o zapalnik stukilogramowej bomby”

Podczas prac budowlanych na obwodnicy Dęblina operator koparki natknął się na 100-kilogramową bombę lotniczą. Na miejscu pojawiła się policja i...

zobacz więcej

Jak poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, funkcjonariusze trafili do mieszkania, ponieważ jego lokator zgłosił się do szpitala z dość poważnymi ranami powstałymi ewidentnie w wyniku wybuchu.

Według relacji policjantki w mieszkaniu znajdującym się w 11-piętrowym bloku znaleziono niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej w znacznych ilościach. Policyjni pirotechnicy uznali, że materiały te są na tyle niebezpieczne, że trzeba było ewakuować cały blok.

Około 100 mieszkańców na czas ewakuacji umieszczono w ogrzewanych autobusach MPK. Jak informuje Cisło, na miejsce jadą policyjni saperzy, którzy zdecydują, co dalej z niebezpiecznym znaleziskiem.

Czytaj także: Budowlaniec znalazł kilkadziesiąt niewybuchów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej