RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koszmarny wypadek na autostradzie. Wśród ofiar matka z trójką dzieci [WIDEO]

Autokar zderzył się z autem osobowym i furgonetką (fot. Magen David Adom)
Autokar zderzył się z autem osobowym i furgonetką (fot. Magen David Adom)

Autokar przewożący 40 pasażerów, w większości dzieci i nastolatków, zderzył się z samochodem osobowym i furgonetką na autostradzie 89 w regionie Galilei w północnym Izraelu. Zginęło 5 osób, zaś kilkadziesiąt odniosło obrażenia.

Szokujące słowa adwokata o śmierci dwóch kobiet. Sprawa u rzecznika dyscyplinarnego

Sprawą łódzkiego adwokata Pawła Kozaneckiego zajmie się rzecznik dyscyplinarny adwokatury – dowiedział się portal tvp.info. Prezes Naczelnej Rady...

zobacz więcej

Wśród ofiar śmiertelnych są 35-letnia kobieta oraz jej troje dzieci – synowie w wieku 15 i 12 lat oraz 5-letnia córka, którzy zginęli na miejscu – podała służba ratunkowa Magen David Adom (MDA).

Autokar przewoził grupę dzieci należących do ruchu młodzieżowego Bnei Akiva, wśród których było wielu pochodzących z miasta Mevo Dotan leżącego na północy kraju. Wracali z wycieczki w Harish, gdzie świętowali Sukkot (Święto Szałasów).

Autokar przygniótł mężczyznę


Dziennik „Jerusalem Post” podaje, że w wyniku uderzenia autokar przewrócił się na bok i przygniótł piątą ofiarę – 45-letniego mężczyznę, który został uwięziony pod wrakiem.

Służby medyczne podały, że większość pasażerów z niegroźnymi obrażeniami była w stanie opuścić autokar o własnych siłach. Kilka minut trwało natomiast uwalnianie kierowcy.

Przyczyna katastrofy nie jest znana. Premier Naftali Bennett poświęcił wypadkowi wpis na Twitterze. „Serce pęka wobec zdjęć w miejsca katastrofy. Izrael modli się o szybki powrót rannych do zdrowia” – napisał po powrocie z wizyty w Stanach Zjednoczonych. „Apeluję o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Jedźcie bezpiecznie i ostrożnie” – zaapelował. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej