RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mobbing w gdańskim urzędzie? Jest wniosek do PIP

Pracownicy USC zgłosili się do radnych (fot. UM Gdańsk/Dominik Paszliński)
Pracownicy USC zgłosili się do radnych (fot. UM Gdańsk/Dominik Paszliński)

Najnowsze

Popularne

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdańsku mogło dojść do mobbingu – poinformowali radni PiS Andrzej Skiba i Przemysław Majewski. Po sygnałach od pracowników, złożyli interpelację oraz zaproponowali spotkanie kierownictwu urzędu, ale wobec „lakonicznej odpowiedzi” złożyli wniosek do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli.

Interpelacja posłów KO ws. Polski Press. Kania: Gdy wyrzucano ludzi z TVP, siedzieli cicho

Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz złożyli interpelację ws. zmian w Polsce Press po przejęciu przez PKN Orlen. „Siedzieli cichutko, gdy po 2010...

zobacz więcej

Radni oświadczyli, że dysponują mailami od pracowników, jednak nie chcą ujawniać szczegółów ze względu na zawarte w nich dane i charakter sprawy. Jak wyjaśnili, kontakt miał nastąpić ze strony pracowników, z którymi radni korespondują od kilku tygodni. Zaznaczyli, że nie stawiają się w roli sędziów, a jedynie chcą zrewidować doniesienia, kierując się „troską o dobro gdańszczan” – informuje Radio Gdańsk.

– Dlatego wystosowaliśmy 10 września interpelację do władz miasta, w której w obszerny sposób pytamy o sytuacje, które mogły zostać zakwalifikowane jako mobbing. Niestety odpowiedź, którą otrzymaliśmy, jest krótsza niż nasza interpelacja, a część z odpowiedzi to lakoniczne „tak” lub „nie”. Uważamy, że nie można na podstawie takiej odpowiedzi odrzucić podejrzenia mobbingu – podkreślił Majewski.

Mail od USC


Skiba oświadczył, że radni zaproponowali spotkanie kierownictwu urzędu, by wyjaśnić sprawę i wysłuchać stron możliwego sporu. – Zwróciliśmy się tydzień temu do kierownictwa USC celem umówienia spotkania w dogodnym czasie, tak, aby osobiście zweryfikować sytuację w urzędzie. Niestety z maila otrzymanego od kierownik USC dowiedzieliśmy się tylko, że w sprawie donosów pracowników prowadzone jest postępowanie wyjaśniające – wyjaśnił.

Radni złożyli wniosek do PIP o objęcie urzędu postępowaniem wyjaśniającym w zakresie podejrzenia mobbingu. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej