RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

YouTube zablokuje wszystkie materiały zawierające treści antyszczepionkowe

YouTube blokuje antyszczepionkowców (fot. Olly Curtis/Future via Getty Images)
YouTube blokuje antyszczepionkowców (fot. Olly Curtis/Future via Getty Images)

Amerykański serwis internetowy YouTube poinformował w środę na swoim blogu, że będzie blokował wszystkie materiały zawierające te informacje dotyczące szczepionek, które i podważają ich skuteczność. Usunął także konta znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego.

YouTube usunął filmy Nawalnego. „Otrzymujemy wnioski od władz”

Szefowa YouTube Susan Wojcicki stwierdziła, że choć wolność słowa jest fundamentalną wartością firmy, to w kontaktach z władzami innych państw musi...

zobacz więcej

YouTube już wcześniej wprowadził zasady zakazujące publikacji filmów zawierających krytyczne informacje na temat szczepionek przeciw COVID-19, teraz rozszerzył je także na inne preparaty.

Serwis należący do giganta technologicznego Alphabet Inc. zapowiedział zablokowanie materiałów, w których padają stwierdzenia, że szczepionki są niebezpieczne, powodują długotrwałe problemy zdrowotne lub nie są skuteczne, a także takich, w których pojawiają się błędne informacje na temat substancji zawartych w preparatach.

„Washington Post” podał w środę, że serwis usunął także kilka kanałów prowadzonych przez znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego, m.in. Roberta F. Kennedy'ego Jr. i Josepha Mercolę.

Reuter zauważa, że YouTube i inni giganci technologiczni, tacy jak Facebook i Twitter, byli krytykowani za to, że nie robią wystarczająco dużo, by powstrzymać rozpowszechnianie w swoich serwisach fałszywych informacji na temat zdrowia.

We wtorek niemieckojęzyczne kanały rosyjskiego nadawcy RT zostały usunięte z YouTube, ponieważ - jak poinformowała firma - naruszyły politykę dotyczącą dezinformacji na temat COVID-19. Rosja w środę nazwała ten ruch „bezprecedensową agresją informacyjną” i zagroziła zablokowaniem YouTube. 

Czytaj także: Zażartował z Giertycha. Twitter zawiesił jego konto

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej