RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szokujące słowa adwokata o śmierci dwóch kobiet. Sprawa u rzecznika dyscyplinarnego

Sprawą łódzkiego adwokata Pawła Kozaneckiego zajmie się rzecznik dyscyplinarny adwokatury – dowiedział się portal tvp.info. Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej mec. Przemysław Rosati podkreśla, że wypowiedzi adwokata były emocjonalne i absolutnie nie powinny paść. Chodzi o śmiertelny wypadek, w którym zginęły dwie kobiety, a w którym uczestniczył Kozanecki. Po tragedii nagrał oświadczenie, w którym stwierdził, że kobiety jechały „trumną na kółkach”.

Makabra na drodze. Z auta nic nie zostało, ratownicy nie mieli szans

Tragiczny wypadek w miejscowości Krzynowłoga Mała koło Przasnysza. Na skrzyżowaniu doszło do makabrycznego zderzenia trzech samochodów, którymi...

zobacz więcej

Wypadek pod Barczewem, w którym zginęły dwie kobiety, opisywaliśmy już na portalu tvp.info. Z każdą kolejną godziną godzin od tragedii przybywało jednak kontrowersji.

Wypadek adwokata po weselu influencerki


Wpierw influencerka Martyna Kaczmarek, której bliscy jechali drugim z pojazdów uczestniczących w wypadku, stwierdziła, że przeżyli dzięki temu, że mieli nowocześniejsze auto z systemami bezpieczeństwa.

Później głos zabrał kierowca roztrzaskanego mercedesa, którego policja wskazała jako winnego spowodowania wypadku – jak relacjonowali śledczy: „Przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z audi”.

W opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu na nagraniu wideo łódzki mecenas Paweł Kozanecki – bo o nim mowa – przekonywał, że ludzie powinni kupować nowsze i bezpieczniejsze samochody, a audi ofiar tragedii pod Barczewem nazwał „trumną na kółkach”. Stwierdził przy tym, że między innymi „dlatego zginęły te kobiety”. Czytaj więcej: „Trumna na kółkach”. Po wypadku adwokat zrzuca winę na auto zabitych kobiet [WIDEO] Sprawą słów mecenasa zajmuje się już rzecznik dyscyplinarny adwokatury, co potwierdza portalowi tvp.info prezes Naczelnej Rady Adwokackiej mec. Przemysław Rosati. Jego zdaniem wypowiedzi łódzkiego adwokata są emocjonalne i „absolutnie niedopuszczalne”.

Prezes NRA przeprasza za słowa łódzkiego adwokata


– Wypowiedzią pana mecenasa zajmuje się już rzecznik dyscyplinarny i ocenia ją w płaszczyźnie zasad etyki zawodowej. Od adwokata wymaga się zdecydowanie więcej – podkreśla mec. Rosati. Przypomina jednocześnie, że w kwestią samego wypadku zajmują się organy ścigania i w stosownych procedurach ta sprawa będzie wyjaśniana.

Prezes NRA przyznaje, że po ludzku jest mu przykro, a słowa Kozaneckiego w ogóle nie powinny paść. – Przepraszam za nie i składam kondolencje rodzinom ofiar tej tragedii – mówi nam mec. Rosati.

Zobacz także: Wzywał do ataków na dowódców Straży Granicznej. Adwokat Piotr B. z zarzutami

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej