RAPORT

Pogarda

Zaskakujące słowa w TVN. „Tusk istnieje tylko jako obrońca Polski przed Kaczyńskim”

Lider PO Donald Tusk (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)
Lider PO Donald Tusk (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– Kiedy Jarosław Kaczyński był sprężystym i energicznym graczem, mającym wpływ na wydarzenia, Donalda Tuska nikt nie traktował poważnie, łącznie z nim samym – ocenił publicysta Robert Krasowski. Przekonywał, że przez wiele lat obecny szef PO niewiele pracował, a większość czasu spędzał na drzemkach czy graniu w piłkę.

Budka surowo ukarany? Jest stanowisko Platformy

Rafał Grupiński oficjalnie zastąpił Borysa Budkę na stanowisku przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej – przekazała...

zobacz więcej

Publicysta, który analizował historię polityczną II RP stwierdził, że Kaczyński bez Tuska świetnie by sobie radził, ale „gdyby nie było Kaczyńskiego, Tusk byłby jednym z wielu polityków”.

Krasowski przytoczył rozmowę sprzed lat, gdy Jarosław Kaczyński pytał Donalda Tuska, czym się zajmuje, a obecny szef PO miał stwierdzić, że niczym, bo jest wicemarszałkiem Senatu. – Tak to wyglądało – przyznał dziennikarz.

Zobacz także:   Twarda ręka Tuska w PO? Trzaskowski: Tej kwestii nigdzie nie stawiał

Jak ocenił, Kaczyński nie traktuje Tuska poważnie – ani jako osoby myślącej, ani jako polityka. – Nikt nie potrafi traktować Tuska poważnie, włącznie z nim samym – stwierdził.

Jego zdaniem do końca lat 90. Tusk był „politycznym dandysem, który wchodzi do polityki, ale nie wiadomo po co”, a większość czasu spędzał na drzemkach czy graniu w piłkę.

Teraz to Łukaszenka ma problem z migrantami. „Zmusimy go do tego”

Jeżeli my Litwini i Łotysze postawiły tamę na granicach to Łukaszenko będzie miał problem z tymi ludźmi i myślę, że zmusimy go, by poszedł po rozum...

zobacz więcej

Punktem zwrotnym, który sprawił, że Tusk stał się politycznym drapieżnikiem, a jego spór z Kaczyńskim zdominował polską politykę, miał być rok 2005 i nieudana koalicja PO-PiS.

– Tusk zawsze uważał Kaczyńskiego za radykała. Uważał, że Kaczyński ma pewien potencjał, potrafi wiele rzeczy tworzyć, ale potem wszystko zniszczy – stwierdził.

Zobacz także:   Nowy sondaż do Sejmu. Wyniki zaskoczyły Tuska?

Przekonywał również, iż cała kariera Tuska zaczęła się od Kaczyńskiego. – On istnieje tylko jako obrońca Polski przed Kaczyńskim. Nigdy nie wystąpił w żadnej innej roli – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej