RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Śmiertelnie potrącenie imigrantki w Calais. Jest zarzut

Według wstępnych ustaleń młoda kobieta spadła z ciężarówki (fot. Twoje Info)
Według wstępnych ustaleń młoda kobieta spadła z ciężarówki (fot. Twoje Info)

– Dowiedziałem się, że wczoraj ok. godz. 5 rano niedaleko blokowanego ronda na parkingu przed portem w Calais doszło do potrącenia ciężarówką imigrantki – ujawnił portalowi tvp.info polski kierowca przez platformę Twoje Info. Jak podaje serwis 40ton.net, ofiara to 16-letnia imigrantka z Sudanu; spadła z jadącej ciężarówki, gdy próbowała się wspiąć na naczepę. Została śmiertelnie potrącona.

Migranci blokują parking w Calais. „Jesteśmy uwięzieni wbrew woli” [WIDEO]

„Nie mogę wyjechać z parkingu dla ciężarówek w Calais we Francji z powodu grupy uchodźców, która zablokowała rondo przy parkingu, więc poniekąd...

zobacz więcej

Prokuratura z Boulogne-sur-Mer wszczęła w tej sprawie śledztwo. W związku z tą sprawą postawiono zarzut „nieumyślnego spowodowania śmierci”.

Kierowcę ciężarówki mogą czekać konsekwencje prawne. – Z uwagi na bardzo wczesną porę i panujący mrok nie dostrzegałem zagrożenia – tak tłumaczył się kierowca pojazdu.

Działała z całą grupą imigrantów


Dotychczas wiadomo, że młoda Sudanka działała wspólnie z całą grupą imigrantów, wspinających się na ciężarówki w miejscowości Marck, na przedmieściach Calais.

Zobacz także: Mówią „nie” imigrantom. Francja podejmuje radykalne kroki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej