RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jest akt oskarżenia przeciw byłemu szefowi SKW

Piotr Pytel (fot. PAP/Piotr Nowak)
Piotr Pytel (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotrowi Pytlowi. Śledczy zarzucają mu przekroczenie uprawnień i ujawnienie informacji objętych klauzulą tajności – potwierdził portal tvp.info.

Były agent CBA Wojciech J. oskarżony o szereg przestępstw

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga oskarżyła Wojciecha J., byłego agenta CBA, o składanie fałszywych zeznań, ujawnianie dziennikarzom tajemnic...

zobacz więcej

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info, że akt oskarżenia przeciwko byłemu szefowi wojskowego kontrwywiadu prokuratura przesłała do warszawskiego sądu kilka tygodni temu.

Jak mówi, „Piotrowi P. postawiono zarzuty” – przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz ujawnienie informacji niejawnych o klauzuli „tajne” i „ściśle tajne”.

Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową pod koniec 2017 roku. Do jego zatrzymania doszło na polecenie wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pytel usłyszał wtedy zmieniony zarzut w śledztwie ws. współpracy SKW z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Chodzi o przekroczenie uprawnień służbowych w związku z funkcjonowaniem SKW. Chodziło o współpracę z rosyjskimi służbami bez formalnej zgody rządu. W tej sprawie przesłuchiwany był też były premier Donald Tusk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej