RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest nowy wicewojewoda zachodniopomorski

Tomasz Wójcik ze Szczecinka (po prawej) nowym wicewojewodą zachodniopomorskim (fot. Twitter/ Paweł Szefernaker)
Tomasz Wójcik ze Szczecinka (po prawej) nowym wicewojewodą zachodniopomorskim (fot. Twitter/ Paweł Szefernaker)

Od 1 października Tomasz Wójcik obejmie urząd wicewojewody zachodniopomorskiego; na stanowisko powołał go premier Mateusz Morawiecki – poinformował we wtorek wydział prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Rządowy Fundusz Inwestycyjny. Wojewoda dementuje rewelacje PO [WIDEO]

– To zwykłe kłamstwo – tak wojewoda zachodniopomorski komentuje rewelacje m.in. posłów Platformy Obywatelskiej, którzy twierdzą, że pieniądze z...

zobacz więcej

Powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na wicewojewodę zachodniopomorskiego Tomasz Wójcik to radny Rady Miejskiej w Szczecinku. W wyborach samorządowych startował do rady z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. W kadencji 2014-2018 był w składzie szczecineckiej rady powiatu. Reprezentował PiS.

Wójcik, jak podały w poniedziałek lokalne media, zrezygnował z mandatu radnego, powołując się na przyczyny zawodowe. Stosowne oświadczenie miało wpłynąć do biura rady 27 września.

Zastąpi Marka Subocza


Zgodnie z komunikatem MSWiA Wójcik funkcję wicewojewody obejmie 1 października. Zastąpi na tym stanowisku Marka Subocza, który od 13 września jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wójcik ma 47 lat, jest żonaty. Jego ostatnie miejsce pracy to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, gdzie zatrudniony został jako specjalista do obsługi osób fizycznych. Wcześniej był nauczycielem języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Grzmiącej.

Studiował na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizację i zarządzanie w oświacie, uczył się w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Koszalinie, studiował język niemiecki na Akademii Bydgoskiej i filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej