RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czy poseł PO znieważył symbol narodowy? Sowa: Moja flaga była biała

Czy dla happeningu politycznego Marek Sowa zniszczył polską flagę? Takie wątpliwości ma wojewoda małopolski Witold Kozłowski, który składa zawiadomienie do prokuratury. Do zarzutów odniósł się w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info poseł PO. – Moja flaga była tylko i wyłącznie biała – powiedział, ostro sprzeciwiając się sugestiom, że został z niej odcięty czerwony pas materiału.

Małopolska. Sejmik podjął decyzję ws. deklaracji dotyczącej LGBT

Sejmik Województwa Małopolskiego uchylił w poniedziałek deklarację z 2019 r. dotyczącą środowisk LGBT. Za uchyleniem głosowało 16 radnych, siedmiu...

zobacz więcej

Do znieważenia symbolu narodowego miało dojść podczas poniedziałkowego posiedzenia Sejmiku Województwa Małopolskiego. Poseł Sowa wziął udział w burzliwej debacie nt. uchylenia deklaracji dotyczącej m.in. działalności środowisk LGBT, z 2019 roku i wręczył marszałkowi Kozłowskiemu oraz przewodniczącemu sejmiku Janowi Dudzie białą flagę.

Ze zdjęć opublikowanych przez marszałka Kozłowskiego wynika, że flaga mogła zostać przecięta w połowie. Jej krawędzie są postrzępione i w jednym miejsciu widać skrawek czerwonego materiału. Czy poseł PO dla happeningu politycznego zniszczył symbol narodowy?

Takie podejrzenia ma Kozłowski, który poinformował na Twitterze:

„Jutro złożę zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa z art. 137 KK „Publiczne znieważenie znaku lub symbolu państwowego.”

Happening posła wziął także pod lupę Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Pytany o to w „Gościu Wiadomości” Sowa zdecydowanie zaprzeczył zarzutom.– Nigdy w życiu nie znieważyłem żadnej flagi: narodowej, europejskiej, tęczowej czy powiatowej – powiedział.

– Nie wiem, jaką flagę pokazuje marszałek Kozłowski w swoich mediach społecznościowych. Tę, którą miałem ze sobą, można zobaczyć na moim fanpage'u – dodał Sowa.
Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej