RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemcy: Turek bez maseczki zaatakował policjantów. Na koniec pogryzł pijanego Polaka

Agresja na peronie w Niemczech (fot. Shutterstock/CC7)
Agresja na peronie w Niemczech (fot. Shutterstock/CC7)

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce na peronie kolejki S-Bahn w Stuttgarcie (Niemcy). Funkcjonariusze próbowali zatrzymać obywatela Turcji, który zdjął tam maseczkę i zapalił papierosa. Mężczyzna nie chciał się podporządkować i odepchnął funkcjonariuszkę. Doszło do szarpaniny. W jej trakcie ucierpiał też interweniujący Polak. Został on pogryziony przez agresora.

Dziewczynka połknęła 23 magnesy. Chciała wziąć udział w zabawie

6-letnia dziewczynka chciała odtworzyć popularny trend z TikToka i trafiła do szpitala. W kilka dni połknęła bowiem 23 kulki magnetyczne. Potrzebna...

zobacz więcej

Incydent miał miejsce w sobotni wieczór. Policjanci zauważyli 32-letniego obywatela Turcji, który stał na peronie bez maseczki na twarzy. W ręku trzymał zapalonego papierosa.

Funkcjonariusze próbowali interweniować, jednak ten nie chciał się podporządkować. Odmówił założenia maski i stał się agresywny - zaatakował funkcjonariuszkę. Następnie próbował wsiąść do stojącego pociągu, by uciec. Jednak szybko został wyciągnięty z powrotem na peron.

Wtedy Turek zaczął stawiać bardziej zdecydowany opór. Kopał wszystkich dookoła. Jeden z mundurowych został poważnie uderzony w głowę.

Wtedy do agresywnego Turka i obezwładniających go funkcjonariuszy podszedł 38-letni nietrzeźwy Polak. Zaczął przyduszać agresora. Zanim został odciągnięty, doznał obrażeń - Turek dotkliwie go pogryzł.

Zarówno Polak, jak i Turek zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Wobec obywatela Turcji toczy się śledztwo m.in. w sprawie podejrzenia o uszkodzenie ciała i napaść na funkcjonariuszy. Również wobec Polaka zostało wszczęte dochodzenie.

Czytaj także: Krupówki. Turysta bez powodu uderzył pięścią w twarz nieznajomego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej