RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Oskarżony o napaść seksualną syn Elżbiety II sprzedaje swoją jedyną nieruchomość

Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej (fot. Steve Parsons - WPA Pool/Getty Images)
Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej (fot. Steve Parsons - WPA Pool/Getty Images)

Syn brytyjskiej monarchini musi stawić czoła trudnym sprawom finansowym i prawnym. Nie dość, że proces cywilny przeciwko niemu wytoczyła kobieta oskarżająca go o napaść na tle seksualnym, to jeszcze boryka się brakiem gotówki. Książę Andrzej sprzedaje jedyną nieruchomość, jaką ma – dom w Szwajcarii, gdyż nie był w stanie spłacić całej kwoty, za którą nabył willę.

Książę Andrzej wstrzymuje swój awans. Powodem skandal z Epsteinem

Brytyjski książę Andrzej poprosił o wstrzymanie honorowej nominacji na stopień admirała, którą miał otrzymać z okazji 60. urodzin – podał w piątek...

zobacz więcej

Książę Yorku oraz jego była żona Sarah Ferguson w 2014 r. kupili luksusowy dom w kurorcie Verbier w kantonie Valais w południowo-zachodniej Szwajcarii, jako długoletnią rodzinną inwestycję. Willa ma siedem sypialni, basen i saunę. Dom został sprzedany za 22 mln franków szwajcarskich (94 mln zł).

W celu jego zakupu książę i księżna Yorku musieli zaciągnąć kredyt na 16 mln franków szwajcarskich. Natomiast pozostałą część kwoty mieli przekazać dotychczasowej właścicielce, Francuzce Isabelle de Rouvre, do końca 2019 roku. W związku z tym, że tego nie uczynili, kobieta w 2020 roku poszła z tą sprawą do sądu. Teraz Andrzej i Sarah są bliscy zawarcia ugody z Francuzką. Jak donosi dziennik „The Times”, by uregulować dług, który łącznie z odsetkami wynosi 8 mln, wystawili na sprzedaż rzeczoną willę.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Andrzej pozostanie bez jakiejkolwiek nieruchomości. Obecnie mieszka w Windsorze, w rezydencji należącej do Elżbiety II. Według ustaleń „Vanity Fair”, żyje pod jednym dachem z Sarą Ferguson. Byli małżonkowie mieli wrócić do siebie podczas pandemii. Do tego, Andrzej podobno rozważa ponowny ślub z matką swoich dwóch córek.

Zobacz także: Rosja mogła zdobyć materiały kompromitujące księcia Andrzeja


Syn brytyjskiej królowej w cieniu skandalu rezygnuje z pełnienia obowiązków

Książę Andrzej – młodszy syn brytyjskiej królowej Elżbiety II – ogłosił, że wycofuje się „w przewidywalnej przyszłości” z pełnienia obowiązków....

zobacz więcej

Być może część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży willi książę będzie musiał przeznaczyć na to, by „udobruchać” Virginię Roberts Giuffre. Amerykanka wytoczyła mu cywilny proces, w którym oskarżyła go o napaść seksualną; zarzuciła mu, że w latach 1999-2002, gdy była jeszcze niepełnoletnia, trzykrotnie została przez niego zmuszona do stosunku seksualnego.

Giuffre była jedną z licznej grupy dziewcząt, które zostały zwabione przez nieżyjącego już amerykańskiego miliardera i finansistę Jeffreya Epsteina obietnicami pracy, a następnie były oferowane jego wpływowym przyjaciołom. Jednym z nich miał być książę Andrzej. Rozprawa odbędzie się w sądzie federalnym w Nowym Jorku.

Czytaj także: Zarzuty blokowania publikacji dot. udziału księcia Andrzeja w imprezach z udziałem amerykańskiego milionera


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej