RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Być Jamesem Bondem”. Telewizyjna premiera dokumentu o Danielu Craigu w TVP1

Daniel Craig był szóstym aktorem, który wcielał się w rolę Jamesa Bonda (fot. BRITTA PEDERSEN/dpa/pap)
Daniel Craig był szóstym aktorem, który wcielał się w rolę Jamesa Bonda (fot. BRITTA PEDERSEN/dpa/pap)

TVP1 zaprasza na dokument „Być Jamesem Bondem”, przedstawiający historię Daniela Craiga. W filmie wykorzystano niepublikowane dotąd materiały archiwalne z planów. Aktor w roli agenta jej królewskiej mości wystąpił w filmach: „Casino Royale”, „Quantum of Solace”, „Skyfall”, „Spectre” oraz w najnowszej produkcji „Nie czas umierać”. Premiera w środę, 29 września o godz. 23.10.

Czy Bonda zagra kiedyś kobieta? Producentka filmu zdradza szczegóły

Jedna z kluczowych osób stojących za serią przygód o agencie 007, Barbara Broccoli przyznaje, że ma nadzieję, iż Bonda zawsze będzie grał...

zobacz więcej

Daniel Craig był szóstym aktorem, który wcielał się w rolę Jamesa Bonda. Nie czas umierać” jest piątym filmem o Bondzie z jego udziałem. Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na 1 października.

W filmie „Być Jamesem Bondem” zostały wykorzystane niepublikowane dotąd materiały archiwalne z planów wszystkich filmów z udziałem Daniela Craiga, jako „agenta z licencją na zabijanie”. Zdjęcia odsłonią kulisy realizacji filmów oraz przygotowań aktora do roli. Widzowie zobaczą próby, żmudne treningi, a także poznają bliżej drogę do kariery Craiga, który wyścig po rolę Bonda wygrywał na castingach z największymi gwiazdami kina.

W filmie pokazano rozmowy aktora z Barbarą Broccoli i Michaelem G. Wilsonem – producentami „Nie czas umierać”, a prywatnie córką i pasierbem słynnego Alberta R. Broccoliego, założyciela wytwórni filmowej Eon Productions, który wyprodukował pierwszą ekranizację powieści Iana Fleminga pt. „Doktor No”. Po niej wytwórnia stworzyła kolejne filmy o agencie 007, w którego rolę wcielali się: Sean Connery, Roger Moore, George Lazenby, Timothy Dalton i Pierce Brosnan. Reżyserem filmu dokumentalnego „Być Jamesem Bondem” jest Beillie Walsh, który napisał scenariusz i wyreżyserował film fabularny z 2008 roku pt. „Zakochany głupiec”. Rolę główną zagrał w nim Daniel Craig.

„Być Jamesem Bondem” – premiera w środę, 29 września o godz. 23.10 w TVP1.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej