RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Zażartował z Giertycha. Twitter zawiesił jego konto

Roman Giertych (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Roman Giertych (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Youtuber i prowadzący program „Republika Pyta” w Telewizji Republika Mikołaj „Jaok” Janusz nie będzie mógł korzystać z popularnego portalu. „Zawiesiliśmy to konto z powodu naruszenia zasad korzystania z Twittera” – poinformował serwis społecznościowy. Co takiego zrobił „Jaok”?

Giertych ośmiesza się na Twitterze: Donald Tusk rozwiązał problem migracji w 2015 roku

W 2015 roku w Europie wybuchł kryzys migracyjny, który zdaniem ekspertów, trwa do dzisiaj. Z kolei mecenas Roman Giertych stwierdził, że Donald...

zobacz więcej

Dziennikarz relacjonuje, że skomentował wpis Romana Giertycha, odnoszący się do poniedziałkowej konferencji prasowej ministrów Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka.

„Jaka władza, taka seksafera” – stwierdził adwokat.

Janusz odpowiedział: „Inaczej by Pan Mecenas pisał jaby na zdjęciu był koń (pisownia oryginalna - przyp.red.)". Dziennikarz nawiązał tym samym do nieformalnego przezwiska Romana Giertycha.

Kilka godzin później Twitter zawiesił konto dziennikarza. On sam przypuszcza, że powodem był komentarz do słów mecenasa.

– Internet służył wolności słowa, teraz służy politycznej poprawności. Prawo do swobodnych komentarzy czy żartów staje się przywilejem dostępnym tylko przedstawicielom lewej strony życia publicznego. Niestety – ocenił Janusz w rozmowie z portalem tvp.info.

Na razie nie wiadomo, kiedy konto dziennikarza zostanie przywrócone.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej