RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany kierowca miejskiego autobusu potrącił kobietę. Co na to przewoźnik?

Pijany kierowca miejskiego autobusu potrącił kobietę (fot. Shutterstock/lunopark)
Pijany kierowca miejskiego autobusu potrącił kobietę (fot. Shutterstock/lunopark)

51-letnia kobieta trafiła w poniedziałek do szpitala z podejrzeniem pęknięcia kości barkowej i wstrząśnienia mózgu po tym, jak potrącił ją pijany kierowca miejskiego autobusu w Dąbrowie Górniczej – podał starszy sierżant Marcin Kasprzyk z dąbrowskiej policji. Konsorcjum, które obsługuje tę linię autobusową odmówiło komentarza.

Tragedia w Łodzi. Cztery osoby przysypane w wykopie. Dwie nie żyją

W Łodzi zginęły dwie z czterech osób przysypanych w wykopie. Do tragedii doszło podczas prac przy budowie kanalizacji – przekazał rzecznik...

zobacz więcej

Funkcjonariusze ustalają okoliczności wypadku, planowane są przesłuchania świadków. Wiadomo, że kobieta została potrącona, kiedy próbowała wsiąść do samochodu zaparkowanego przy trasie przejazdu autobusu linii 609; nie był to rejon przystanku. Siła uderzenia była tak duża, że sosnowiczanka została wyrzucona na odległość kilku metrów. We wtorek nadal przebywała w szpitalu.

Badanie stanu trzeźwości na miejscu wypadku wykazało, że 56-letni kierowca - mieszkaniec Dąbrowy Górniczej - miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Co na to przewoźnik?


Linię 609, która kursuje pomiędzy byłą Hutą Katowice w Dąbrowie Górniczej a miejscowością Grabowa w powiecie zawierciańskim w gminie Łazy obsługuje konsorcjum S.J. LZ Apolinary Lazar, Marcin Lazar, PKS Południe Sp. z o.o., ze siedzibą w Zendku.

„Dziennik Zachodni” zapytał, jak to się stało, że kierowca autobusu w środku dnia był kompletnie pijany i czy nie był badany na zawartość alkoholu we krwi przed przystąpieniem do pracy. Konsorcjum odmówiło komentarza w tej sprawie.

Czytaj także: Pijany przywiózł do szkoły cały autobus dzieci. Wpadł przypadkiem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej