RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wpadka pracowników WP. Żaryn: Czysta groteska

Żaryn o błędzie w artykule WP (fot. arch.PAP/T.Gzell, tt/@StZaryn)
Żaryn o błędzie w artykule WP (fot. arch.PAP/T.Gzell, tt/@StZaryn)

Na stronie Wirtualnej Polski ukazał się artykuł poświęcony konferencji ministrów obrony narodowej i spraw wewnętrznych o sytuacji na granicy, która odbyła się w poniedziałek. Służby ujawniły materiały pochodzące z telefonów niektórych zatrzymanych migrantów. Stanisław Żaryn zwraca uwagę, że w tekście WP powołano się na wpis fejkowego konta na Twitterze przekonując, że to oficjalne oświadczenie ABW.

Żaryn: Na granicy mnożą się prowokacje ze strony białoruskiej

Po stronie białoruskiej przy granicy z Polską nasiliły się prowokacje polegające na przykład na obrażaniu polskich żołnierzy i funkcjonariuszy,...

zobacz więcej

W poniedziałek na konferencji prasowej ministrów obrony narodowej i spraw wewnętrznych przedstawione zostały fakty na temat osób przedostających się przez polsko-białoruską granicę.

Informacje dotyczące co czwartego badanego z 200-osobowej wytypowanej grupy wskazują na ich niebezpieczne powiązania i udział w praktykach niezgodnych z prawem. 20 proc. zatrzymanych w Polsce nielegalnych imigrantów miało związki, często wieloletnie, z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano materiały pochodzące z telefonów komórkowych zatrzymanych osób. Zdjęcia i zrzuty z ekranów wskazywały na ich możliwą działalność terrorystyczną lub powiązania z organizacjami paramilitarnymi.

Służby badające tożsamość i wiarygodność osób przebywających w ośrodkach strzeżonych zidentyfikowały dowody na działalność pedofilską oraz dowody zoofilii.

Po konferencji ministrów Wirtualna Polska opublikowała artykuł podsumowujący konferencję. Jak przekazał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który w poniedziałek prezentował ustalenia służb, materiał WP był „jednostronny” i „zupełnie pomijający meritum”.

Żaryn poinformował, że w artykule WP powołano się na wpis satyrycznego konta na Twitterze przekonując, że publikuje ono oficjalne oświadczenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. „Ten fragment to już jednak czysta groteska” – podsumowuje Żaryn.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej