RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wybuch w centrum Göteborga. Mieszkańcy skakali z okien [WIDEO]

Na miejsu trwa intensywna akcja ratunkowa (fot. PAP/EPA/BJORN LARSSON ROSVALL/TT)
Na miejsu trwa intensywna akcja ratunkowa (fot. PAP/EPA/BJORN LARSSON ROSVALL/TT)

Silna eksplozja w bloku w centrum Göteborga w zachodniej Szwecji. 23 osoby przewieziono do szpitali, część z nich ma poważne obrażenia. Ewakuowano kilkuset mieszkańców.

Makabryczny wypadek po weselu znanej influencerki. Nie żyją dwie kobiety

Dwie kobiety zginęły w wypadku, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem na drodze koło Barczewa w woj. warmińsko-mazurskim. Z ustaleń śledczych...

zobacz więcej

Trwa akcja ratunkowa i gaśnicza. Jon Pile z lokalnej policji informuje, że na miejsce przyjechało kilkanaście zespołów ratowniczych. W akcji bierze też udział helikopter.

„Zrozumieliśmy, że trzeba uciekać”


Telewizja TV4 podała, że wyklucza się, aby eksplozję spowodował wyciek gazu. W pobliskim kościele zorganizowano centrum kryzysowe.

– Służby ratunkowe, straż pożarna i policja działają wspólnie. Zostało już wszczęte śledztwo pod kątem spowodowania poważnego zagrożenia dla wielu osób. Na miejscu trwa intensywna akcja ratunkowa – relacjonuje policjant.

Wybuch nastąpił tuż przed godz. 5 rano. W jego wyniku doszło do pożaru – ogień objął m.in. trzy klatki schodowe i podziemny garaż. Niektórzy mieszkańcy w obawie o swoje życie wyskakiwali z okien. Trzy osoby mają poważne obrażenia – to kobiety w wieku od 60 do 80 lat.

– W zasadzie dopiero co się położyłem i mocno spałem, więc to moja żona została obudzona przez wybuch. Usłyszałem krzyki ludzi. Wyjrzeliśmy na klatkę schodową – była pełna dymu. Zrozumieliśmy, że trzeba uciekać – opowiada jeden z mieszkańców. Przyczyny eksplozji nie są na razie znane.

Zobacz także: Strzelanina na uniwersytecie w Rosji, są ofiary śmiertelne. „Studenci skakali z okien” [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej