RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Śląscy policjanci uratowali Polkę. Była przetrzymywana i maltretowana w Tunezji

38-latka w zeszłym tygodniu skontaktowała się ze śledczym i w wiadomości na telefonie prosiła o pomoc (fot. Policja śląska)
38-latka w zeszłym tygodniu skontaktowała się ze śledczym i w wiadomości na telefonie prosiła o pomoc (fot. Policja śląska)

Śląscy policjanci uratowali życie 38-letniej Polce, która była przetrzymywana i maltretowana na terenie Tunezji. Poprzez nawiązanie kontaktów ze służbami międzynarodowymi i dyplomatycznymi policjanci Wydziału Kryminalnego zapewnili jej bezpieczeństwo. Dzięki ich działaniom kobieta odzyskała wolność i wróciła do kraju.

Można stracić wszystkie oszczędności. Oszuści atakują w nowy sposób

zobacz więcej

Kobieta poznała Tunezyjczyka przez internet i pojechała do niego w wakacyjną podróż, która zamieniła się w koszmar. Jej gehennę przerwali dopiero śląscy policjanci.

38-latka w zeszłym tygodniu skontaktowała się ze śledczym i w wiadomości na telefonie prosiła o pomoc. Numer służbowy policjanta miała zapisany, gdyż kilka lat wcześniej była świadkiem w jednej ze spraw kryminalnych. Kontakt ten okazał się jej ostatnią deską ratunku.

Policjanci szybko uruchomili wszelkie kontakty i wykorzystali techniczne możliwości, by ustalić, gdzie kobieta przebywa. Nawiązali współpracę z polską ambasadą w Tunezji oraz konsulatem. Skontaktowali się też z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej, za pośrednictwem, którego powiadomili Interpol, a ten z kolei tunezyjską policję.

Tamtejsze służby znalazły 38-latkę i zatrzymały jej oprawcę. Z informacji przekazanych policji przez ambasadę RP w Tunezji wynika, że kobieta była porwana i przetrzymywana oraz bita. Tunezyjczyk planował również nawiązać kontakt z jej bliskimi w celu wymuszenia od nich pieniędzy.

W sprawę pomocy dla 38-latki zaangażowana została Fundacja La Strada, zajmująca się wsparciem ofiar handlu ludźmi. Wszczęto procedurę sprowadzenia jej do Polski, która zakończyła się sukcesem. Kobieta dzięki pomocy służb bezpiecznie wróciła do Polski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej