RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wstrząsające dane na telefonach migrantów. „To jest najgorsze”

W następstwie działań operacyjnych służb podległych ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu okazało się, że w tej grupie migrantów istnieje ogromna część osób, które mają związki z terroryzmem, z szeroko rozumianym obszarem przestępstw różnej natury. Największy problem w tym, że nie są to przypadki jednostkowe, tylko w ogromnej liczbie – mówił w programie „#Jedziemy” w TVP Info wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży.

Ustalenia polskich służb: Białorusini faszerują imigrantów psychotropami

Opioidy, środki psychotropowe i „dziwne tabletki” podają imigrantom wysyłanym na polską granicę funkcjonariusze białoruskiego reżimu – wynika z...

zobacz więcej

W poniedziałek na konferencji prasowej ministrów obrony narodowej i spraw wewnętrznych przedstawione zostały fakty na temat osób przedostających się przez polsko-białoruską granicę.

Informacje dotyczące co czwartego badanego z 200-osobowej wytypowanej grupy, wskazują na ich niebezpieczne powiązania i udział w praktykach niezgodnych z prawem. 20 proc. zatrzymanych w Polsce nielegalnych imigrantów posiadało związki, często wieloletnie z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano materiały pochodzące z telefonów komórkowych zatrzymanych osób. Zdjęcia i zrzuty z ekranów wskazywały na ich możliwą działalność terrorystyczną lub powiązania z organizacjami paramilitarnymi. Służby badające tożsamość i wiarygodność osób przebywających w ośrodkach strzeżonych zidentyfikowały dowody na działalność pedofilską oraz dowody zoofilii.

Zgwałcił krowę, chciał dostać się do Polski? Szczegóły ws. migrantów na granicy [WIDEO]

Na telefonach zatrzymanych nielegalnych imigrantów polskie służby zidentyfikowały nie tylko egzekucje i materiały świadczące o powiązaniach z...

zobacz więcej

W TVP Info wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży mówił, że służby polskie już wcześniej wiedziały, że w tej grupie migrantów nie ma uchodźców politycznych, tylko że są to migranci ekonomiczni, którzy za duże pieniądze kupowali bilety lotnicze do Białorusi, aby trafić do Polski i dalej na zachód.

Poboży: To jest najgorsze


– W następstwie działań operacyjnych służb podległych ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu okazało się, że w tej grupie migrantów istnieje ogromna część osób, które mają związki z terroryzmem, z szeroko rozumianym obszarem przestępstw różnej natury. Problem, że nie są to przypadki jednostkowe, tylko w ogromnej liczbie – mówił zaznaczając, że chodzi o jedną czwartą z analizowanych nośników danych, które zawierały takie informacje.

Poboży dodawał, że zdjęcia pokazane na wczorajszej konferencji „są przede wszystkim prawdziwe i to jest najgorsze”.

– Można postawić teraz pytanie tym wszystkim, którzy nawoływali, że można otworzyć granice; chciałbym zapytać m.in. kilku polityków PO, czy to są osoby, które oni chcieliby przyjąć do Polski i pod swój dach – pytał wiceminister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej