RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Patodeweloperka w Łodzi. Mieszkańcy protestują [WIDEO]

Zabudowa deweloperska w otulinie lasu łagiewnickiego w dorzeczu rzeki Sokołówki coraz bardziej nie podoba się mieszkańcom. Mówią o dewastowaniu terenów zielonych i patodeweloperce – informuje TVP3 Łódź.

„Alarm!”. Seniorzy nękani przez władze DPS, bo opowiedzieli o jedzeniu

Przeterminowane produkty, szynka niejasnego pochodzenia – pensjonariusze poznańskiego Domu Pomocy Społecznej mieli dość fatalnego jedzenia i...

zobacz więcej

Bogate przyrodniczo tereny bliskie lasu Łagiewnickiego, jednego z największych kompleksów leśnych znajdującego się w granicach miasta w Europie, zaczynają być zastępowane nowymi zabudowaniami, co nie podoba się mieszkańcom.

– Nasze osiedle traci swój charakter. Miało być to osiedle domów jednorodzinnych w otulinie lasu Łagiewnickiego – mówi Ewa Rokicka, mieszkanka osiedla Marysin-Rogi.

Wiceprezydent Łodzi komentuje


Pół rok temu mieszkańcy głośno protestowali, wtedy miasto wycofało się ze sprzedaży zielonych terenów. Teraz wiceprezydent odpowiedzialny za sprawy urbanistyczne Adam Pustelnik odniósł się do sprawy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Miasto nigdy nie miało intencji sprzedaży tych terenów, to był jeden z rozważanych scenariuszy – przekonywał.

Sytuację komplikuje fakt braku zagospodarowania przestrzennego dla znacznej części miasta. To zdaniem mieszkańców i społeczników otwiera furtkę deweloperom.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej