RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Mieszkańcy Holandii przepuszczają setki milionów euro na hazard w internecie

Holandia częściowo zalegalizuje hazard w sieci (fot. Pexels)
Holandia częściowo zalegalizuje hazard w sieci (fot. Pexels)

Holendrzy wydają w ciągu roku 500 mln euro na nielegalne gry online takie jak ruletka, bingo czy blackjack. 60 proc. graczy nie ma pojęcia, że hazard online jest zabroniony w Niderlandach – podał portal NOS.

Czy ogólnokrajowy lockdown ma sens? Ekspert wyjaśnia

Nie ma sensu wprowadzanie ogólnokrajowego lockdownu. Wyjściem są restrykcje w rejonach kraju o najwyższym wskaźniku zachorowań i dla osób...

zobacz więcej

Ponad 800 tys. mieszkańców kraju wiatraków wydaje setki milionów euro na nielegalnych w Holandii stronach oferujących gry hazardowe.

W ubiegłym tygodniu minister ds. ochrony prawnej Sander Dekker wezwał międzynarodowe serwisy hazardowe do natychmiastowego zaprzestania oferowania gier losowych online na rynku holenderskim, w przeciwnym razie „mogą spodziewać się niebotycznych kar”.

Wezwanie ministra ma niewątpliwie związek z tym, iż 1 października rząd ma ogłosić listę licencjonowanych kasyn online. Holendrzy będą wreszcie mogli legalnie wydawać swoje pieniądze na ruletkę czy bingo w internecie.

Większość z nich (60 proc.) nie ma zresztą pojęcia, że np. grając w sieci w blackjacka, łamie prawo. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Motivaction na zlecenie Holenderskiego Stowarzyszenia Hazardu Online.

Jedna czwarta respondentów doświadczyła w ubiegłym roku finansowych problemów związanych z hazardem w internecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej