RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czy Bonda zagra kiedyś kobieta? Producentka filmu zdradza szczegóły

Producentka filmu o Jamesie Bondzie zdradza szczegóły (fot. Matthew Chattle/Barcroft Media via Getty Images)
Producentka filmu o Jamesie Bondzie zdradza szczegóły (fot. Matthew Chattle/Barcroft Media via Getty Images)

Jedna z kluczowych osób stojących za serią przygód o agencie 007, Barbara Broccoli przyznaje, że ma nadzieję, iż Bonda zawsze będzie grał mężczyzna. Co więcej, ujawnia, że następca Daniela Craiga wciąż nie jest wybrany i nie zamierza zajmować się tą kwestią co najmniej do przyszłego roku.

Sara James wygrała finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Będzie reprezentować Polskę w Paryżu

13-letnia Sara James wygrała wielki finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Młoda piosenkarka brawurowo zaśpiewała „My Heart Will Go On”...

zobacz więcej

Jako że „Nie czas umierać” będzie ostatnim filmem, w którym w postać agenta 007 wcieli się Daniel Craig, od dawna trwają spekulacje na temat tego, kto go zastąpi w tej roli. I coraz częściej pojawiają się głosy, że słynnego szpiega powinna zagrać kobieta. Żegnający się z tą postacią gwiazdor w wywiadzie dla tygodnia „Radio Times” stwierdził, że nie podoba mu się ten pomysł. – Dlaczego kobieta miałaby grać Jamesa Bonda? Kobiety zasługują na własne, równie wspaniałe role - powiedział Craig.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Tuż przed uroczystą światową premierą „Nie czas umierać”, która odbędzie się 28 września w Royal Albert Hall w Londynie, Barbara Broccoli i jej przyrodni brat Michael G. Wilson rozmawiali z agencją prasową PA Media i również zostali zapytani o to, jak zapatrują się na to, że kolejny Bond mógłby być kobietą.

– James Bond to postać męska i chcę, by tak pozostało. Niemniej, mam nadzieję, że będzie wiele, wiele filmów zrobionych z kobietami, dla kobiet, przez kobiety, o kobietach - powiedziała Broccoli. – Daniel mógłby być dla mnie Bondem po wsze czasy. Teraz nie myślę o jego następcy. Będę omawiać to z Michaelem w przyszłym roku - przyznała producentka. – Chcemy uczcić fantastyczną kadencję Daniela Craiga, który przez 15 lat tak wiele poświęcił swojej postaci - podkreśliła.

Według niedawnych ustaleń serwisu „PageSix”, faworytem do zostania nowym Bondem jest gwiazda pierwszego sezonu „Bridgertonów”, Rege-Jean Page. Ale depczą mu po piętach Henry Cavill („Superman”, „Wiedźmin”) i George MacKay („1917”).

Barbara Broccoli kontynuuje dzieło swojego ojca Alberta Broccoliego (1909 - 1996), który produkował serię o Jamesie Bondzie. Wilson jest pasierbem Broccoliego i również od lat jest zaangażowany w produkcję szpiegowskiego klasyka.

Czytaj także: Roger Moore o mało nie skończył w niemieckim więzieniu, gdy grał Jamesa Bonda

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej