RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Czy poseł PO znieważył flagę? Sprawę zbada Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

Marek Sowa jest posłem Platformy Obywatelskiej (fot. PAP/Rafał Guz)
Marek Sowa jest posłem Platformy Obywatelskiej (fot. PAP/Rafał Guz)

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedział, że „jeśli potwierdzi się fakt, że polski parlamentarzysta poszarpał flagę biało-czerwoną”, to zawiadomi o tej sprawie prokuraturę. Chodzi o posła PO Marka Sowę, który miał „wyharatać” z flagi państwowej jej czerwoną część.

Obciął czerwony materiał, a biały wsadził na kij od szczotki. Czy poseł PO znieważył polską flagę?

Gorący dzień w sejmiku małopolskim, gdzie radni mieli dyskutować nad nowelizacją deklaracji związanej ze środowiskami LGBT. Podczas burzliwej...

zobacz więcej

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu (OMA) przysłał PAP pismo, w którym zawiadamia: Pan Maciej Stańczyk na Twitterze opublikował następujący wpis:

„Dziś podczas sesji Sejmiku Małopolskiego poseł Platformy Obywatelskiej Marek Sowa przyniósł i wręczył białą flagę prof. Janowi Dudzie. Tę białą flagę wyharatano z naszej państwowej, biało-czerwonej flagi Polski Flaga Polski (na zdjęciu widać jeszcze czerwone ślady)”.

OMA zapowiada: „jeśli potwierdzi się fakt, że polski parlamentarzysta poszarpał flagę biało-czerwoną, aby zrobić polityczny happening - to już niżej upaść nie można. Wyślemy w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z Art. 137!”.

Członek zarządu województwa Marta Malec-Lech (klub PiS) poprosiła, aby kancelaria sejmiku zabezpieczyła flagę, na której mają być widoczne drobne fragmenty jej czerwonej części.

Marek Sowa w rozmowie z PAP zaprzeczył, by zniszczył flagę i podkreślił: – Od początku miałem białą flagę. Biało-czerwona jest koloru biało-czerwonego, a biała – jest koloru białego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej