RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Macron na targach kuchni francuskiej. Ktoś rzucił w niego jajkiem [WIDEO]

Prezydent Francji Emmanuel Macron został obrzucony jajkiem podczas wizyty w Lyonie. Uczestniczył on w poniedziałek w międzynarodowych targach Sirha promujących kuchnię francuską, które odbywają się od 23 do 27 września na terenie centrum wystawienniczo-kongresowego Eurexpo. Sprawca ataku został już zatrzymany.

Macron uznał odpowiedzialność Francji za ludobójstwo Tutsi. Nie przeprosił

„Uznaję naszą odpowiedzialność” za ludobójstwo na mniejszości Tutsi – powiedział Emmanuel Macron pod pomnikiem ofiar ludobójstwa z 1994 r. podczas...

zobacz więcej

Gdy prezydent Francji przechadzał się po alejkach targów w Lyonie nagle ktoś rzucił w jego kierunku jajkiem, które odbiło się od jego ramienia i spadło na ziemię – relacjonuje portal „Lyon Mag”. Służby bezpieczeństwa natychmiast obezwładniły sprawcę, który krzyczał też: „niech żyje rewolucja!”. Młody mężczyzna został zakuty w kajdanki i zatrzymany.

Jak podaje lyoński portal, podejrzany został aresztowany za przemoc wobec osoby sprawującej władzę publiczną. Według wstępnych informacji wynika, że może to być osoba niepełnoletnia.

To drugi podobny incydent w tym roku z udziałem prezydenta. 8 czerwca Emmanuel Macron został spoliczkowany przez mieszkańca oczekującego na spotkanie z nim w miejscowości Tain l'Hermitage. Sprawca tamtego ataku został skazany na 18 miesięcy więzienia, z czego 4 spędził w zamknięciu; we wrześniu został wypuszczony na wolność.

Zobacz także: Macron mógł być szpiegowany poprzez oprogramowanie Pegasus


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej