RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Złota jesień w jednej części kraju. W drugiej deszcz. Prognoza na najbliższe dni

Najbliższe dni przyniosą ciepłą jesień (fot. Shutterstock)
Najbliższe dni przyniosą ciepłą jesień (fot. Shutterstock)

Jesienna pogoda ma dwa oblicza. Kraj będzie podzielony na część chłodniejszą i zdecydowanie cieplejszą. Będzie dosyć dużo słońca i przyjemnych temperatur w ciągu dnia, bez przymrozków w nocy. Jednak od Pomorza po Kujawy i Warmię oraz na zachodzie Polski będzie pochmurno, okresami opady deszczu, na północnym zachodzie możliwe słabe burze.

Pogoda końca września. Gdzie będzie najcieplej?

Początek ostatniego tygodnia września w większości kraju będzie pogodny i stosunkowo ciepły – mówi Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW. Termometry...

zobacz więcej

We wtorek na wschodzie, południu i w centrum kraju będzie słonecznie. Od Pomorza po Kujawy i Warmię oraz na zachodzie Polski pochmurno, okresami opady deszczu, na północnym zachodzie możliwe słabe burze. Od 14 st. Celsjusza na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 18 st. w centrum kraju i 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na zachodzie skręcający na północno-zachodni i północny.

W środę więcej chmur na zachodzie i południu, i tam opady deszczu. Nadal pogodnie na wschodzie i w centrum kraju. Po południu temperatura od 14 st. na północnym wschodzie do 20 st. na południowym zachodzie. We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 9 st. Wiatr słaby, nad ranem umiarkowany, południowo-wschodni.

W środę w stolicy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej