RAPORT

Pogarda

Kurtyka nt. Turowa: Chcemy wyjść z możliwością polubownego rozwiązania sporu

Minister klimatu Michał Kurtyka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Aleksander Koźmiński)
Minister klimatu Michał Kurtyka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Aleksander Koźmiński)

Najnowsze

Popularne

Chcemy wyjść z możliwością polubownego rozwiązania sporu – oświadczył na konferencji prasowej minister klimatu Michał Kurtyka, odnosząc się do negocjacji ws. kopalni Turów. W poniedziałek ma dojść do kolejnych polsko-czeskich rozmów w tej sprawie.

Sprawa kopalni Turów. „TSUE przekroczył swoje uprawnienia”

Kara nałożona przez TSUE na Polskę w sprawie kopalni Turów i reakcja opozycji zdominowały program „Woronicza 17”. – Jedynym problemem jest TSUE,...

zobacz więcej

– Chcemy wyjść z możliwością polubownego rozwiązania sporu na korzyść lokalnej społeczności po obu stronach granicy – powiedział Kurtyka, zaznaczając, że to ta społeczność dziś najbardziej cierpi z powodu braku porozumienia i to ona może na nim najbardziej skorzystać.

Wierzymy w to, że takie polubowne rozwiązanie jest najlepszym, co obie strony tego sporu mogą zrobić. Z naszej strony jesteśmy gotowi, aby takie porozumienie osiągnąć, mamy nadzieję, że nasi partnerzy czescy również – mówił Kurtyka, ale nie podał dalszych szczegółów. Podkreślał, że ta kwestia wymaga woli porozumienia z obu stron i zapewnił, że po stronie polskiej taka wola jest. – Jak będzie ze strony czeskiej, myślę, że będziemy wiedzieć bardzo szybko – dodał.

Jak zaznaczył, poniedziałkowe spotkanie jest zaplanowane „w gronie kilku ministrów, politycznym”. – Chcemy uzgodnić, że chcemy to porozumienie uzyskać – dodał Kurtyka.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej