RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Boa dusiciel w lesie na Dolnym Śląsku. Gdzie dokładnie go znaleziono? [ZDJĘCIA]

Wąż został odłowiony i oddany pod opiekę emerytowanego policjanta (fot. KPP w Górze)
Wąż został odłowiony i oddany pod opiekę emerytowanego policjanta (fot. KPP w Górze)

Podczas spaceru w lesie na terenie powiatu górowskiego na Dolnym Śląsku mężczyzna znalazł boa dusiciela. Wąż został odłowiony i oddany pod opiekę emerytowanego policjanta, który prowadzi od lat sklep zoologiczny.

Zamiast kropli do oczu użyła kleju. Ten poparzył jej oko

Dramat w miejscowości Cachoeiro de Itapemirim w stanie Espírito (Brazylia). Silnie toksyczny klej skleił kobiecie oko. Wszystko przez to, że jej...

zobacz więcej

Mężczyzna, który podczas spaceru w lesie natknął się na egzotyczne zwierzę, powiadomił o tym policję. Ta zaś Centrum Zarządzania Kryzysowego, które zorganizowało akcję odłowienia gada.

– Na czas znalezienia stałego domu dla zwierzaka bądź odszukania jego właściciela, boa został oddany pod opiekę emerytowanego policjanta, który prowadzi w okolicy od lat sklep zoologiczny – poinformowała w poniedziałek asp. szt. Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji. Policjantka dodała, że trwają poszukiwania właściciela gada.

Policja przypomina, że hodowla zwierząt egzotycznych obwarowana jest przepisami. –Warto także pamiętać, iż właściciel zwierzęcia ponosi za nie odpowiedzialność i ma obowiązek nie tylko zapewnić mu dobre warunki bytowania, ale także odpowiednio zabezpieczyć je przed wydostaniem się – wskazują mundurowi.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

(fot. KPP w Górze)
(fot. KPP w Górze)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej