RAPORT

Pogarda

Ustalenia polskich służb: Białorusini faszerują imigrantów psychotropami

Najnowsze

Popularne

Opioidy, środki psychotropowe i „dziwne tabletki” podają imigrantom wysyłanym na polską granicę funkcjonariusze białoruskiego reżimu – wynika z ustaleń polskich służb. Na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński wymienił m.in. notatkę otrzymaną ze strony litewskiej o dzieciach cudzoziemców zatrutych środkami nieznanego pochodzenia; zostały im podane im, by „nie płakały przy przekraczaniu granicy”.

Nakryli ich przy granicy z Polską. Łukaszenka rozstawia żołnierzy z karabinami snajperskimi?

Przy granicy z Polską, po białoruskiej stronie, Straż Graniczna zaobserwowała żołnierzy, którzy wcześniej nie byli widziani w tej okolicy. Rzecznik...

zobacz więcej

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn wyjaśniał, że coraz częściej polscy funkcjonariusze odnotowują przypadki przekazywania przez Białorusinów „różnych środków” imigrantom: psychotropowych, lekarstw, dziwnych tabletek, by – jak tłumaczą im Białorusini – „przetrwać” nielegalne przekroczenie granicy z Polską.

Naćpani przez białoruskie służby


Wspomniał też o sytuacji, o której informowały nas służby litewskie: jednej z grup imigrantów podano metadon – środek opioidowy mocniejszy od morfiny.

– W tej grupie była dwójka dzieci: jedno miało sześć lat, drugie – półtora roku. Po zatrzymaniu rodzice zgłosili się do pograniczników z informacją, że nie mogą dobudzić dzieci, nie mają z nimi żadnego kontaktu i proszą o pomoc. Przekazali, że jeden z eskortujących ich do granicy Białorusinów podał im dwie tabletki, „żeby dzieci nie płakały przy przekraczaniu granicy” – wyjaśniał treść informacji Litwinów minister Mariusz Kamiński. Jak dodał, życie młodym imigrantom uratowali lekarze.

Czytaj więcej: Służby ujawniają szokujące materiały o migrantach. Powiązania z terroryzmem [WIDEO]
teraz odtwarzane
Służby ujawniają szokujące informacje o migrantach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej