RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bohaterka Trzaskowskiego o polskich żołnierzach: „Mordercy”. Rzecznik WOT odpowiada

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot.  PAP/Wojciech Olkuśnik,twitter.com/marekpietrzak76)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik,twitter.com/marekpietrzak76)

W Warszawie odbyły się centralne obchody święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Szef MON zaznaczył, że liczebność WOT stale rośnie i przekroczyła już 30 tys. osób. Jeden z dziennikarzy pokazał, że na wydarzeniu nie obyło się bez incydentów, bo jedna z kobiet zakłócała wydarzenie, oskarżając polskich żołnierzy o morderstwa. Jak się okazuje, to jedna z pretendujących do miana Warszawianki Roku, o których Rafał Trzaskowski pisał ostatnio: „Nasze autorytety i nasza duma”.

Rosati wymienia „kłamstwa” PiS ws. Turowa. Dostał mocną odpowiedź

Dariusz Rosati z Platformy Obywatelskiej przekonywał, że PiS kłamie ws. kopalni Turów i działa niewłaściwie. „Budowa ekranu filtracyjnego za 20 mln...

zobacz więcej

Najmłodsza formacja w wojsku polskim – obrona terytorialna – świętowała po raz czwarty. Z tej okazji w Warszawie odbyła się uroczysta zbiórka. Na placu marszałka Józefa Piłsudskiego wręczono sześć sztandarów wojskowych.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że WOT działają także na objętych stanem wyjątkowym terenach przy granicy z Białorusią, gdzie wspierają wojska operacyjne. – Niosą pomoc mieszkańcom terenów przygranicznych; razem z żołnierzami wojsk operacyjnych dbają, żeby Polska była bezpieczna, żeby ataki hybrydowe, którym poddawana jest nasza ojczyzna, były nieskuteczne – mówił.

Zobacz także:   Minister Obrony: Podjąłem decyzję o utworzeniu kolejnych brygad WOT

Uroczystości te relacjonował w sieci m.in. Marek Świerczyński z „Polityka Insight”, szef działu bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych.

„Jedna pani przyszła z »transparentem« ostro krytykującym WOT i Straż Graniczną, miała liczną asystę policji i Żandarmerii Wojskowej (policjant filmował zajście)” – napisał na Twitterze.

Polacy chcą przedłużenia stanu wyjątkowego. Sondaż

Większość badanych uważa, że stan nadzwyczajny we wschodniej Polsce powinien trwać do ustania problemów z migrantami – wynika z sondażu IBRiS dla...

zobacz więcej

WOT: „Usłyszeć słowo »mordercy«, bezcenne”


Sprawę skomentował m.in. płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy oraz szef oddziału komunikacji strategicznej w dowództwie WOT.

„Usłyszeć słowo »mordercy« w dniu naszego święta, bezcenne” – napisał. „Zwłaszcza w kontekście działań, jakie realizujemy od 5 lat. No ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie” – dodał.

Zobacz także:   Żołnierze WOT ćwiczą walkę w bliskim kontakcie

Jak się okazuje, kobieta oskarżająca policję, Straż Graniczną i WOT o morderstwa, to aktywistka środowisk opozycyjnych znana jako Babcia Kasia.

Kobieta znalazła się ostatnio w grupie nominowanych do tytułu Warszawianki Roku. „Zaangażowane, mądre, empatyczne. Działające na rzecz kobiet, praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego. Na rzecz Warszawy” – pisał o zgłoszonych w konkursie kobietach prezydent stolicy i polityk PO Rafał Trzaskowski. „Nasze autorytety i nasza duma” – dodawał.

Lempart zabrała głos ws. plebiscytu Warszawy. „Ja nie jestem warszawska”

Rafał Trzaskowski ogłosił listę kandydatek w plebiscycie na Warszawiankę Roku. Wśród nominowanych jest Marta Lempart – liderka Strajku Kobiet, na...

zobacz więcej

Wulgarna i agresywna


Przypomnijmy, że Babcia Kasia domagała się wpuszczenia do Polski nielegalnych imigrantów przywiezionych przez białoruski reżim. Innym razem szarpała się z żołnierzami przed Pomnikiem Smoleńskim i wymachiwała szalikiem z napisem „Kuta***”.

Zobacz także:   „Kur*** liż du***”. Lempart i Babcia Kasia w plebiscycie na Warszawiankę Roku

Gdy podczas jednego z protestów policja nie chciała jej wpuścić na ogrodzony teren, krzyczała do funkcjonariuszki: „Stara kur*** liżesz du*** Kaczyńskiemu. (…) „Jesteście zasr**** gów*** i niczym poza tym”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej