RAPORT

Wojna na Ukrainie

Konflikt w Agorze. Ujawniono mail wicenaczelnego „GW”

„My w »Wyborczej« jesteśmy zmuszani do drakońskich cięć kosztów” (fot. Shutterstock/Karolis Kavolelis)
„My w »Wyborczej« jesteśmy zmuszani do drakońskich cięć kosztów” (fot. Shutterstock/Karolis Kavolelis)

Zarząd Agory zamierza połączyć pion gazeta.pl i portal „Gazety Wyborczej”, co wiązałoby się ze zwolnieniami w redakcji gazety. „Oceniam, że Zarząd spółki tkwi w stanie kryzysu przywództwa. Jest też niekompetentny, by zarządzać wyrafinowanym biznesem subskrypcyjnym, który jest głównym gwarantem niezależności »Gazety Wyborczej«” – napisał w mailu do pracowników wicenaczelny gazety.

„Wyborcza” opublikowała żądania wobec zarządu Agory. Jest decyzja

„Żądamy resetu dotychczasowych decyzji podjętych bez jakichkolwiek rozmów z redakcją gazety, cofnięcia zwolnienia Jerzego Wójcika, odsunięcia od...

zobacz więcej

W relacjach „Gazety Wyborczej” z zarządem spółki Agora ma miejsce największy kryzys od lat. W spółce zaczęło wrzeć po tym, jak ogłoszono plan połączenia portali Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz segmentu prasowego dziennika, co wiązałoby się ze zwolnieniami w redakcji gazety.

Jak informowały wcześniej media, decyzji władz Agory sprzeciwił się redaktor naczelny „GW” Adam Michnik; zagroził nawet odejściem.

Jak poinformował serwis Press, kilka dni temu odbyło się spotkanie zarządu spółki z pracownikami całej Agory, po którym wicenaczelny „Wyborczej” Jarosław Kurski wysłał do pracowników mail, w którym ostro skrytykował zarząd spółki i jego działania.

W piśmie przypomina, że kryzys w Agorze trwa już ponad 100 dni i dowiódł, jak wyczerpała się dotychczasowa relacja Agory z „Gazetą Wyborczą”.

„Oceniam, że Zarząd spółki tkwi w stanie kryzysu przywództwa. Jest też niekompetentny, by zarządzać wyrafinowanym biznesem subskrypcyjnym, który jest głównym gwarantem niezależności »Gazety Wyborczej«” – pisze Jarosław Kurski.

„Michnik zagroził odejściem”. Burza w Agorze i wojna naczelnego z zarządem

Zarząd Agory zamierza połączyć pion Gazeta.pl oraz segment Prasa – przekazała w środę spółka w komunikacie. Jak informuje „Press”, chodzi o...

zobacz więcej

Odnosząc się do planowanego połączenia z portalem Gazeta.pl pisze, że „nie powtórzy się też sytuacja, w której odpowiedzialni za fatalne decyzje członkowie Zarządu odchodzą z Agory z milionowymi nagrodami i odprawami, gdy my tymczasem w »Wyborczej« jesteśmy zmuszani do drakońskich cięć kosztów, czyli przede wszystkim zatrudnienia”.

W mailu pracownik gazety pisze też o „sukcesie subskrypcyjnym” „GW”, jego zdaniem przywłaszczanym przez Agnieszkę Siuzdak, która weszła do zarządu spółki.

„Dla niepoznaki zalewając Was miodem pochwał, oświadczyła, że ma już dla nas gotową strategię biznesu subskrypcyjnego. Ułożyła ją bez naszej wiedzy i zgody, a teraz zapewne wyznaczy nam zadania i będzie wymuszać ich realizację” – dodaje.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory Nina Graboś poinformowała, że „Zarząd Spółki Agora S.A. nie komentuje w przestrzeni publicznej przebiegu wewnętrznych spotkań z zespołami redakcyjnymi oraz nie omawia publicznie szczegółów realizowanych procesów korporacyjnych”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej