RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Protokoły bezpieczeństwa gotowe”. Kiedy nowe obostrzenia?

Rozpoczyna się kolejna fala epidemii (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Rozpoczyna się kolejna fala epidemii (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Ministerstwo jest przygotowane na regionalizację obostrzeń w razie wzrostu zachorowań w czwartej fali pandemii – zadeklarowała w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia o zakażeniach i zgonach

Koronawirus w Polsce. W niedzielę 26 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w...

zobacz więcej

– Jeśli chodzi o czwartą falę, to jesteśmy gotowi na model regionalizacji, który wydaje się najbardziej preferencyjny, ale jest uzależniony od liczby zakażeń na daną liczbę mieszkańców w regionach. Jeżeli zostanie on wprowadzony przez Radę Medyczną i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, to protokoły bezpieczeństwa mamy zaktualizowane i gotowe do wdrożenia – powiedziała Semeniuk.

Dodała, że cały czas prowadzone są w resorcie konsultacje z branżami odnośnie możliwych obostrzeń wprowadzanych w razie wzrostu zakażeń w czwartej fali pandemii.

– Czekamy również na różnego rodzaju uwagi dotyczące protokołów bezpieczeństwa od branż. Ostatnio spotkałam się z branżą basenową, która takie uwagi zgłaszała, więc będziemy je aktualizować na bieżąco – stwierdziła wiceminister.

Z wypowiedzi wiceminister wynika, że czwarta fala pandemii budzi niepewności dotyczące ostatniego kwartału i funkcjonowania w tym roku gospodarki. Semeniuk zaznaczyła jednocześnie, że wszystko będzie zależało od liczby zakażeń.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej