RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Temperatura w górę. Synoptyk IMGW nie ma wątpliwości

Początek ostatniego tygodnia września w większości kraju będzie pogodny i stosunkowo ciepły – mówi Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW. Termometry pokażą nawet do 23 stopni.

Jak El Nino wpłynie na pogodę w Polsce. Przyjdzie kolejna „bestia"?

Po tym, jak poprzedniej zimy nawiedziła nas „bestia ze Wschodu”, która przyniosła najostrzejszą zimę od lat, niektórzy synoptycy alarmują, że czeka...

zobacz więcej

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, poniedziałek rano będzie pogodny na znaczącym obszarze kraju - przede wszystkim w jego wschodniej i północno-wschodniej części.

Prognoza pogody IMGW – 27.09.2021


– Rano lokalnie mogą się utrzymywać mgły, które będą stopniowo zanikały. Na południowym zachodzie pojawią się chmury, z których na Podgórzu Sudeckim może spaść przelotny deszcz i pojawią lokalne burze z wiatrem osiągającym w porywach do 55 km/h. Będzie stosunkowo ciepło. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 15 st. na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez około 20 w centrum, do 23 st. na południowym zachodzie kraju – powiedziała Tomczuk.

Źródło: IMGW-PIB

W nocy z poniedziałku na wtorek przelotny deszcz może spaść w południowo-zachodniej i południowej Polsce – do granic Górnego Śląska z Małopolską. W pozostałej części kraju noc będzie pogodna z temperaturą od 4 st. na Suwalszczyźnie, 9-10 w centrum, do 14 na południowym zachodzie Polski.

Zobacz także: Tak będzie wyglądała zima. Długoterminowa prognoza pogody IMGW

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej