RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Sara James wygrała finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Będzie reprezentować Polskę w Paryżu

Sara James wygrała wielki finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021” (fot. TVP)
Sara James wygrała wielki finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021” (fot. TVP)

13-letnia Sara James wygrała wielki finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Młoda piosenkarka brawurowo zaśpiewała „My Heart Will Go On” – przebój z repertuaru Céline Dion, skomponowany specjalnie na potrzeby filmu „Titanic”. Zaśpiewała także singiel „Somebody”, który też wykona jako reprezentantka Polski podczas prestiżowego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który już w grudniu odbędzie się w Paryżu.

Eurowizja Junior. Niezwykłe show w Telewizji Polskiej

– Drugi raz z rzędu potrafiliśmy zorganizować Eurowizję, mówię o Telewizji Polskiej przy współpracy z Europejską Unią Nadawców, i to dwie zupełnie...

zobacz więcej

Niedzielny finał programu budził ogromne emocje


W decydującym odcinku o zwycięstwo rywalizowali: 13-letnia Sara James, 13-letnia Marysia Stachera i 12-letni Miłosz Świetlik Skierski. W studiu młodych wokalistów wspierało znakomite grono artystów: Edyta Górniak – laureatka 2. miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, Roksana Węgiel – zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2018 roku oraz Alicja Tracz – reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020.

Sara James zaśpiewa w Paryżu


Każdy z finalistów wykonał dwa utwory – piosenkę z wygranego przez siebie odcinka programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021” oraz premierowy singiel przygotowany specjalnie na występ na Eurowizji Junior w Paryżu.

Sara James brawurowo zaśpiewała „My Heart Will Go On” – przebój z repertuaru Céline Dion, skomponowany specjalnie na potrzeby filmu „Titanic”. W wykonaniu młodej piosenkarki usłyszeliśmy również singiel „Somebody”, który Sara wykona w Paryżu.

Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Poznaliśmy laureatów

Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz i Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” w Krakowie znaleźli się w gronie laureatów...

zobacz więcej

Sara pochodzi z muzykalnej rodziny. Śpiewa, odkąd pamięta, gry na pianinie uczy się od szóstego roku życia, a od czterech lat szlifuje umiejętności wokalne w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jest laureatką konkursów wokalnych, w tym roku wygrała IV edycję programu „The Voice Kids”. Poza śpiewaniem lubi eksperymentować w kuchni. Ma trójkę młodszego rodzeństwa, mieszka w Ośnie Lubuskim.

19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci już 19 grudnia w Paryżu


O zwycięstwie Sary zdecydowali widzowie w głosowaniu SMS oraz trzyosobowe jury w składzie: Krystian Kuczkowski – Dyrektor Biura Programowego Telewizji Polskiej, Grzegorz Urban – Dyrektor Muzyczny „Szansy na sukces” oraz Konrad Smuga – Creative Director Junior Eurovision Song Contest 2019-2020.

19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 19 grudnia 2021 roku w La Seine Musicale w Paryżu. Hasło tegorocznej edycji Imagine (wyobraźnia) nawiązuje do ubiegłorocznego zwycięskiego utworu „Imagine” reprezentantki Francji, Valentiny.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej