RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nowy sondaż. PiS z mocnym poparciem. Co z resztą ugrupowań?

Największą reprezentację w sejmie miałoby Prawo i Sprawiedliwość (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Największą reprezentację w sejmie miałoby Prawo i Sprawiedliwość (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Gdyby wybory do sejmu odbyły się dzisiaj, to zwycięstwo przypadłoby Prawu i Sprawiedliwości. Z badania pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że na partię rządzącą chciałoby zagłosować 35,6 proc. wyborców. Sześć ugrupowań znalazłoby się w Sejmie.

Najnowszy sondaż. Z kilkuset badanych na Porozumienie zagłosował... jeden

Z badania Ipsos wynika, że liderem poparcia wśród partii politycznych pozostaje PiS. Na ostatnim miejscu w zestawieniu znalazło się Porozumienie...

zobacz więcej

Najchętniej wybieraną przez Polaków partią pozostaje Prawo i Sprawiedliwość, na które chce oddać głos 35,6 proc. ankietowanych. W porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego traci niecały punkt procentowy.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 23 proc. pytanych. To wzrost o 0,7 pkt proc. w porównaniu z ostatnim badaniem. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Szymona Hołowni, które może liczyć na 11,6 proc. To wzrost o 2,4 pkt proc.

W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja z poparciem na poziomie 7,1 proc. (spadek o 1,7 pkt proc.), Lewica z 6,4 proc (spadek o 0,4 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe, które notuje 5,3 proc. wynik (wzrost o 0,1 pkt proc.).

Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 11 proc. pytanych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej