RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Starcia na Zachodnim Brzegu. Izraelskie wojsko mówi o ofiarach

Sytuacja na Zachodnim Brzegu jest napięta (fot. PAP/EPA/ABED AL HASHLAMOUN)
Sytuacja na Zachodnim Brzegu jest napięta (fot. PAP/EPA/ABED AL HASHLAMOUN)

Czterech Palestyńczyków zginęło w niedzielę w strzelaninach na Zachodnim Brzegu podczas operacji aresztowania członków Hamasu, gdy do izraelskich żołnierzy otworzono ogień – podały siły zbrojne Izraela.

Napięcie na granicy Kosowa z Serbią. Atak na dwa urzędy

Na północy Kosowa, przy granicy z Serbią, zaatakowano w sobotę dwa budynki lokalnej administracji; nikt nie został ranny – poinformował kosowski...

zobacz więcej

Informację o liczbie ofiar śmiertelnych starć potwierdził palestyński resort zdrowia.

Premier Izraela Naftali Bennett wydał komunikat, w którym oświadczył, że izraelskie siły działały przeciw bojownikom Hamasu, „którzy w najbliższej przyszłości mieli przeprowadzić ataki terrorystyczne”. Dodał, że żołnierze działali tak, jak się tego od nich oczekuje, a rząd w pełni popiera ich działania.

Hamas napisał w oświadczeniu, że śmiertelne ofiary niedzielnych starć to wynik „stałej współpracy” Autonomii Palestyńskiej z rządem Izraela, a niedawne spotkania prezydenta Autonomii Mahmuda Abbasa z przedstawicielami izraelskich władz „zachęciło ich do kontynuowania okupacji” terytoriów palestyńskich.

Pod koniec sierpnia minister obrony Izraela Beni Ganc spotkał się z Abbasem i było to pierwsze od 2014 roku spotkanie na tak wysokim szczeblu. Pojawiły się wtedy opinie, że może to oznaczać zmianę polityki izraelskiego rządu wobec władz Autonomii Palestyńskiej po latach stosunków bliskich zerwania.

Podczas spotkania Izrael zapewnił, że podejmie kroki dotyczące wzmocnienia gospodarki palestyńskiej.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej