RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. SG podaje dane

Próby nielegalnego przekroczenia granicy (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Próby nielegalnego przekroczenia granicy (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

W sobotę służby odnotowały 259 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - przekazała Straż Graniczna. Zatrzymano 18 nielegalnych imigrantów i 6 osób za pomocnictwo.

Błaszczak: Nie ma na granicy polsko–rosyjskiej bezpośredniego zagrożenia

Nie ma bezpośredniego zagrożenia na granicy polsko–rosyjskiej, ale z naszych analiz wynika, że korzystne dla Polski jest zawieszenie małego ruchu...

zobacz więcej

Jak poinformowała w niedzielę rano na Twitterze Straż Graniczna, w sobotę odnotowano 259 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze zatrzymali 18 nielegalnych imigrantów.

– Zatrzymano siedemnastu obywateli Iraku i jednego obywatela Konga – przekazała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Za pomocnictwo zatrzymano sześciu cudzoziemców - trzech obywateli Iraku, obywatela Indii, obywatela Syrii i obywatela Rosji.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.Czytaj także: Fala migracyjna pomogła terrorystom przeniknąć na Zachód. Żaryn: To ryzyko niesie też presja Łukaszenki i Putina

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej