RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zamiast kropli do oczu użyła kleju. Ten poparzył jej oko

Klej poparzył kobiecie oko (fot. Shutterstock/ Kim Kuperkova; Twitter)
Klej poparzył kobiecie oko (fot. Shutterstock/ Kim Kuperkova; Twitter)

Dramat w miejscowości Cachoeiro de Itapemirim w stanie Espírito (Brazylia). Silnie toksyczny klej skleił kobiecie oko. Wszystko przez to, że jej partner pomylił opakowania.

Taśma klejąca skutecznym sposobem na agresywnego pasażera

Lecący z Filadelfii do Miami 22-latek, który obmacywał stewardesy, a jedną z nich uderzył w twarz, został unieszkodliwiony przez współpasażerów...

zobacz więcej

Regina Amorim leczy się z jaskry. Z tego powodu na co dzień przyjmuje specjalne krople do oczu. Ostatnio poprosiła swojego partnera, aby podał jej opakowanie, które znajdowało się w lodówce. Mężczyzna przez swoje roztargnienie pomylił jednak produkty i zamiast kropli do oczu wyciągnął klej.

Kobieta nie zauważyła tego błędu i wpuściła sobie do oka silnie toksyczną substancję. Poczuła ogromne pieczenie i ból. „Myślałam, że moje oko zaraz eksploduje” –  powiedziała cytowana przez „The Mirror”.

Brazylijka natychmiast została przewieziona do szpitala. Jak się okazało, klej poparzył oko. Niestety pomimo szybko udzielonej pomocy medycznej, nadal istnieje ryzyko, że stan zdrowia kobiety ulegnie pogorszeniu, a wtedy może dojść nawet do utraty wzroku.

„Klej, który przykleił się do rzęs może utworzyć skorupę. Ta może ocierać się o rogówkę, powodując rozległe uszkodzenia. Jeśli jednak dojdzie go pogorszenia, utworzą się wrzody bakteryjne, co wiąże się ze zmianami i nieuchronnym ryzykiem perforacji i ślepoty – podkreśla lekarka Liana Tito.

Czytaj także: Naukowcy zidentyfikowali aż 50 genów odpowiedzialnych za kolor oczu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej