RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Babie lato. Gdzie najcieplej? [PROGNOZA]

Niedziela będzie pogodna i bez opadów w całym kraju – przekazała Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ciągu dnia termometry wskażą od 15 stopni na wschodzie, do 24 stopni na południowym zachodzie Polski.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem [PROGNOZA POGODY]

W piątek na północnej połowie kraju wiatr może osiągać jeszcze prędkość 80 km/h. Tam też oraz w centrum i na wschodzie możliwe będą przelotne...

zobacz więcej

W niedzielę rano nad przeważającą częścią kraju będzie jeszcze pochmurnie z lokalnymi mgłami ograniczającymi widoczność do dwustu metrów – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak wskazała Woźniak, synoptyk do południa przejaśnienia i rozpogodzenia obejmą już praktycznie całą Polskę.

– W ciągu dnia będzie coraz mniej chmur i temperatura wzrośnie maksymalnie do 15 stopni Celsjusza na wschodzie, 19 stopni w centrum i 24 stopni na południowym zachodzie. Nigdzie nie będzie padał deszcz i będzie wiał słaby wiatr, więc niedziela zapowiada się na bardzo ładny, jesienny dzień – powiedziała Woźniak.

Wiatr będzie wiał początkowo z kierunków północnych, a następnie wschodnich i południowo-wschodnich.

W nocy z niedzieli na poniedziałek przewidywane jest niewielkie zachmurzenie nad przeważającą częścią kraju. Na południu mogą pojawić się mgły i zamglenia ograniczające widoczność do stu metrów. Wiatr będzie słaby, przede wszystkim z kierunków wschodnich. Temperatura w nocy wyniesie od 5 stopni na Suwalszczyźnie do 13-14 stopni na południowym zachodzie i zachodzie Polski.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej