RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Katastrofa kolejowa w USA. Są ofiary

Przyczyna katastrofy nie jest znana (fot. PAP/EPA/Jacob Cordeiro)
Przyczyna katastrofy nie jest znana (fot. PAP/EPA/Jacob Cordeiro)

W katastrofie kolejowej, do jakiej doszło w sobotę o godz. 16 czasu miejscowego (godz. 23 w Polsce) koło Joplin w stanie Montana, trzy osoby zginęły, a wiele osób odniosło rany. Kilkunastu pasażerów trafiło do szpitala, pozostałych ewakuowano – podaje agencja Reutera.

Katastrofa kolejowa w Alpach. Wagon wpadł do rzeki, wiele rannych dzieci [WIDEO]

W austriackich Alpach wykoleił się pociąg wąskotorowej kolejki Murtalbahn. Jeden z wagonów motorowych wpadł do rzeki. Pociągiem jechały 54 osoby w...

zobacz więcej

Pociąg „The Empire Builder” (Budowniczy Imperium) jadący z Seattle do Chicago wypadł z torów w pobliżu miejscowości Joplin w hrabstwie Liberty, około 48 km od granicy z Kanadą. Z torów wypadło w sumie pięć wagonów.

W katastrofie zginęły trzy osoby – przekazał szeryf hrabstwa Liberty.

Połączenie na trasie Chicago-Seattle (3550 km) funkcjonuje od 1925 r. Przez długi czas było główną linią wśród połączeń wykorzystujących Wielką Północną Drogę Kolejową. Podróż z Chicago do Seattle zajmuje łącznie 48 godzin. Połączenie jest obecnie wykorzystywane jako atrakcja turystyczna.

W pociągu, który wypadł z torów, znajdowało się w sumie 147 pasażerów i 13 pracowników obsługi – podał Jason Abrams, rzecznik prasowy państwowego przewoźnika, firmy Amtrak obsługującej to połączenie.

W ewakuacji pasażerów i przeważeniu rannych do szpitala uczestniczyły lokalne władze – pisze Reuters. Ze zdjęć publikowanych przez pasażerów w mediach społecznościowych wynika, że pasażerowie są przewożeni autokarami z miejsca wypadku do pobliskich miasteczek.

Przyczyny katastrofy nie są znane. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej