RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Irlandia znosi obowiązek kwarantanny dla osób wracających do kraju z zagranicy

Żołnierze Óglaigh na hÉireann (Irlandzie Siły Obronne) na lotnisku w Dublinie (fot. Brian Lawless/PA Images via Getty Images)
Żołnierze Óglaigh na hÉireann (Irlandzie Siły Obronne) na lotnisku w Dublinie (fot. Brian Lawless/PA Images via Getty Images)

Minister zdrowia Irlandii Stephen Donnelly ogłosił w sobotę koniec obowiązku kwarantanny w hotelach dla osób powracających do kraju z najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19 państw świata.

86 proc. zaszczepionych. Portugalia znosi część obostrzeń

Premier Portugalii Antonio Costa ogłosił, że jego kraj znosi pod pewnymi warunkami nakaz noszenia masek w przestrzeni publicznej, także w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

System obowiązkowej kwarantanny został wprowadzony jako nadzwyczajny środek, ponieważ istniało niebezpieczeństwo sprowadzenia nowych groźnych wariantów koronawirusa, które mogłyby przytłoczyć naszą służbę zdrowia i osłabić program szczepień przeciwko COVID-19 – tłumaczył Donnelly.

Ten program zakończył się sukcesem i odegrał kluczową rolę w kontrolowaniu epidemii w Irlandii, dzięki niemu możemy dziś bezpiecznie znosić ograniczenia dotyczące życia społecznego i gospodarczego – ocenił minister zdrowia.

Odbywana na własny koszt 12-dniowa kwarantanna w wyznaczonych hotelach została wprowadzona w marcu. Były na nią kierowane osoby przybywające do Irlandii z najbardziej dotkniętych pandemią państw świata. W szczytowym momencie ta lista obejmowała 60 krajów. W sumie obowiązkiem izolacji w hotelach objęto ponad 10 tys. Osób.

Środek został zniesiony za radą głównego lekarza Irlandii. Z kurczącej się z czasem listy państw uznawanych za niebezpieczne epidemicznie usunięto w sobotę ostatnie kraje.

W komunikacie ministerstwa zdrowia zaznaczono, że nadal obowiązują inne środki bezpieczeństwa, w tym konieczność okazywania przy wjeździe do Irlandii świadectwa szczepień lub aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Zobacz także: Niemcy. Niezaszczepieni na kwarantannie nie dostaną pieniędzy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej