RAPORT

Pogarda

Poboży: Imigranci płacili ogromne pieniądze nieuczciwym ludziom, którzy zwiedli ich

Służby notują wzmożoną liczbę prób nielegalnego przedostania się na terytorium Polski (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Służby notują wzmożoną liczbę prób nielegalnego przedostania się na terytorium Polski (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Nie mamy w tym kryzysie do czynienia z uchodźcami, tylko zwykłymi imigrantami, którzy w sposób sztuczny i instrumentalny zostali wykorzystywani przez naszego wschodniego sąsiada – powiedział w sobotę wiceszef MSWiA Błażej Poboży, pytany o sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

Kamiński o sytuacji na granicy: To całkowicie sztucznie wykreowany problem [WIDEO]

O co chodzi Łukaszence? Mamy do czynienia z całkowicie sztucznie wykreowanym problemem migracyjnym, spowodowanym przez czystą politykę –...

zobacz więcej

Wiceminister w rozmowie w Polskim Radiu 24 mówił m.in. o kryzysie na polsko-białoruskim pograniczu, gdzie od ponad miesiąca służby notują wzmożoną liczbę prób nielegalnego przedostania się na terytorium Polski.

Według Pobożego władze Białorusi traktują sytuację na pograniczu w „kategoriach stricte politycznych”. „(Reżim – dop. red.) Jest zainteresowany tym, aby wywołać w Europie, UE, Polsce duży kryzys migracyjny, tworząc zupełnie sztuczny, nienaturalny kanał migracyjny” – dodał.

Apel polskiego rządu            


Polityk zwrócił też uwagę, że polski rząd apeluje o nie podejmowanie prób nielegalnego przekraczania granicy. Jak dodał, kończą się one ostatecznie deportacją. – Nie mamy w tym kryzysie do czynienia z uchodźcami np. politycznymi, tylko zwykłymi imigrantami, którzy w sposób sztuczny i instrumentalny zostali wykorzystywani przez naszego wschodniego sąsiada" – powiedział Poboży.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Polska wysłała pomoc humanitarną dla imigrantów na Białorusi. Jak zachowa się Mińsk?

Ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych wyjechał w poniedziałek wieczorem transport z pomocą humanitarną dla imigrantów na terenie...

zobacz więcej

Oszukani ludzie 


  – To są osoby, które płaciły ogromne pieniądze różnym nieuczciwym ludziom,  którzy zwiedli ich, że oto poprzez transport np. z Bagdadu do Mińska zostaną oni potem przewiezieni do Niemiec. A tu się okazuje, że zostają podwiezieni pod granicę i tam muszą sobie radzić sami – dodał Poboży.

Polski konwój humanitarny został wstrzymany przez stronę białoruską 


Wiceszef MSWiA przypomniał, że po wybuchu kryzysu na granicy Polska zadeklarowała udzielenie pomocy humanitarnej. – Nasz konwój był gotowy tylko został wstrzymany przez stronę białoruską, która nie była gotowa wpuścić go na swoje terytorium – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej